R e k l a m a

Bochnia. I etap łącznika autostradowego nadal nie ma decyzji ZRID

-

Przeciąga się procedura wyłonienia wykonawcy I etapu łącznika autostradowego w Bochni. Przetarg ogłoszono już w październiku zeszłego roku, ale od grudnia wielokrotnie zmieniano termin składania ofert. Do tej pory nie wyłoniono wykonawcy. Inwestor, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie tłumaczy, że przeszkodą jest brak decyzji ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej).

Łącznik autostradowy w Bochni ma połączyć autostradę A4 z drogą krajową nr 94. I etap tej inwestycji to odcinek od węzła autostradowego „Bochnia” do ul. Krzeczowskiej (ok. 1,8 km). Na tej trasie zaplanowane są dwa ronda – na skrzyżowaniu z ul. Smyków i ul. Krzeczowską.

Przetarg na budowę I etapu łącznika autostradowego w Bochni Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił 17 października 2018 r. Pierwotnym terminem składania ofert na to zadanie był 10 stycznia 2019 r. Był on jednak wielokrotnie zmieniany. Aktualny to 19 sierpnia 2019 r.

Przyczyną zmian terminów składania ofert jest brak decyzji ZRID. Wydłużony czas oczekiwania na decyzję powstał między innymi z uwagi na procedurę ponownej oceny oddziaływania na środowisko. Planuje się pozyskanie decyzji na wrzesień 2019 roku – wyjaśnił w rozmowie z Bochnianin.pl Dawid Gleń, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Planowany termin realizacji zadania wynosi 20 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Województwo małopolskie zabezpieczyło na tę inwestycję ok. 40 mln zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc