Traktorami dookoła Polski. Niezwykli goście dotarli do Bochni – ZDJĘCIA

-

Dwaj podróżnicy, którzy w trasę dookoła Polski wybrali się… ciągnikami rolniczymi z przyczepami kempingowymi, po pokonaniu ponad 2 tysięcy kilometrów dotarli wczoraj do Bochni.

Panowie Jan Zaręba (ESCORT 3350 rok prod. 2003) oraz Jerzy Rąpała (Zetor 3011 rok prod. 1963) wyruszyli w podróż 15 czerwca. Mają za sobą już 2070 km, we wtorek dojechali do Bochni – chcieli pojawić się na miejscowym Rynku, ale że trwa tu akurat wielki remont, zaglądnęli do sąsiednich Proszówek. Wiedzieli bowiem, że znajduje się tam bogata kolekcja silników spalinowych należąca do braci Zwierniaków.

I tam ich znalazłem. Na rozmowach i oglądaniu kolekcji, a także pracy  silników minęło całe popołudnie. Podróżnicy planują udać się w stronę Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i dalej w kierunku zachodnim tak aby koło połowy sierpnia dotrzeć do Wilkowic koło Leszna, gdzie w dniach 17-18 sierpnia odbędzie się XVIII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych.

Panowie całą trasę podzielili na dzienne etapy i jak do tej pory najdłuższy dzienny przejazd to 270 kilometrów (najkrótszy to zaledwie 7 km). Przy prędkości podróżnej około 23-27 km/h cała wyprawa zajmie ponad dwa miesiące.

W czasie podróży Jan Zaręba i Jerzy Rąpała próbują zarażać swoją pasją do starych ciągników rolniczych napotkane po drodze osoby, aby uchronić od unicestwienia coraz mniej liczne zabytki techniki.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X