R e k l a m a

Wybory do Sejmu: Czy Bogdan Kosturkiewicz będzie kandydatem PiS?

-

Jednym z prawdopodobnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w zbliżających się wyborach parlamentarnych jest przewodniczący Rady Miasta Bochnia Bogdan Kosturkiewicz. Sam zainteresowany nie potwierdza tej informacji, ale jej również nie zaprzecza.

Z medialnych doniesień wynika, że na 18-osobowej liście kandydatów PiS do Sejmu będzie trzech kandydatów związanych z Bochnią: radny wojewódzki Stanisław Bukowiec, były burmistrz Bochni i obecnie przewodniczący bocheńskiej rady miasta Bogdan Kosturkiewicz oraz były wicestarosta bocheński Józef Mroczek.

Na pytanie redakcji Bochnianin.pl, czy będzie kandydatem PiS w wyborach do Sejmu, Bogdan Kosturkiewicz odpowiedział: – Nie wiem. Po prostu nie wiem. Tak naprawdę z mediów dowiaduję się o różnych sprawach. Szczerze mówiąc to nawet się tym specjalnie nie interesuję. Mam taką podstawową zasadę, że nie dyskutuję na tematy partyjne, bo jestem radnym, przewodniczącym rady. Oczywiście mam swoje poglądy polityczne, które są zgodne z poglądami Prawa i Sprawiedliwości. W znaczącej większości zgadzam się z tym co się dzieje, choć – jak każdy – nie we wszystkich sprawach.

Dopytywany przez nas przewodniczący rady, dorzucił jeszcze:

Nie mogę zaprzeczyć, ponieważ nie ja podejmuję decyzję w tej sprawie. Ktoś tam na górze zadecyduje kto z Prawa i Sprawiedliwości ma startować z Bochni w tych wyborach, bo na razie nie mamy swojego przedstawiciela. Podobno Porozumienie ma swojego przedstawiciela. Z wypowiedzi pana Bukowca wynika, że Gowin przedstawił jego kandydaturę. Natomiast myślę, że Prawo i Sprawiedliwość powinno mieć swojego przedstawiciela z Bochni. Kto nim będzie? Nie mam pojęcia – powiedział Bogdan Kosturkiewicz w rozmowie z Bochnianin.pl.

Uważam, że Bochnia powinna mieć jednego kandydata partii Prawo i Sprawiedliwość. Natomiast na razie tego kandydata jeszcze nie ma – dodał Bogdan Kosturkiewicz.

List Prawa i Sprawiedliwości na tegoroczne wybory parlamentarne należy spodziewać się w przyszłym tygodniu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia