R e k l a m a

Niepołomice. Trzy firmy chcą budować pumptrack na Błoniach

-

Trzy firmy zgłosiły się do ogłoszonego przez niepołomicki magistrat przetargu na budowę toru rowerowego tzw. pumptracku na tutejszych Błoniach. Wiemy już, jakie koszty wchodzą w grę – wczoraj nastąpiło otwarcie ofert.

Złożone oferty:

  • Budownictwo Mosty Drogi BMD Sp. z o.o. z Nowego Sącza – 1,7 mln zł
  • OBO Polska Sp. z o.o. – 1,2 mln zł
  • Inż-wod-bud Sp. z o.o. z Lublina – 1,7 mln zł

Jednocześnie gmina poinformowała, że na realizację zadania zamierza przeznaczyć 1,5 mln zł. Teraz nastąpi sprawdzenie ofert i rozstrzygnięcie postępowania.

Termin realizacji to 8 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Powstanie też skatepark…

Równolegle na Niepołomickich Błoniach trwać będą jeszcze dwie inne inwestycje. Jedną z nich jest budowa skateparku – gmina podpisała już umowę z wykonawcą, obiekt powinien być gotowy do czerwca przyszłego roku. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

…i stadion dla piłkarzy i biegaczy

Na początku września podpisano także umowę z wykonawcą znacznie większego przedsięwzięcia – przy Błoniach powstanie trawiaste, treningowe boisko piłkarskie i 8-torowa tartanowa bieżnia lekkoatletyczna. Budowa będzie kosztować blisko 10 mln zł, z nowego obiektu będą korzystać akademie piłkarskie, szkoły i mieszkańcy. Zobacz: Boisko sportowe, bieżnia, a wkrótce skatepark. Rusza kolejny etap rewitalizacji błoń.

Niepołomickie Błonia

Kilkuhektarowy park – pierwszy etap zrewitalizowanych błoń, otwarto w czerwcu 2022 roku. Szybko potwierdziło się, że jego powstanie było strzałem w dziesiątkę. Tak wyglądały Pierwszego Dnia:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia