Wybory. „Jedynka” PiS potwierdza: B. Kosturkiewicz startuje do Sejmu

Zasłyszane w eterze

-

Anna Pieczarka, która będzie „jedynką” listy PiS w wyborach do Sejmu, potwierdziła w rozmowie na antenie RDN Małopolska, że o mandaty z tej samej listy ubiegać się będą jesienią kandydaci z Bochni: Stanisław Bukowiec i Bogdan Kosturkiewicz.

Zasiadająca obecnie w zarządzie województwa małopolskiego Anna Pieczarka pytana była na antenie stacji o kształt 18-osobowej listy. Odpowiadała ogólnikowo:

– Z informacji, które mamy na dzień dzisiejszy, jutro cała lista będzie zatwierdzona i pełne listy Zjednoczonej Prawicy na pewno będą przedstawione – wyjaśniła.

Prowadząca rozmowę Dorota Kunc dopytywała, kogo można spodziewać się „za plecami Jedynki”, na dalszych miejscach, m.in. wskazując na kandydatów z Bochni. Anna Pieczarka potwierdziła to co już wiemy – czyli, że na liście PiS znajdzie się Stanisław Bukowiec. – Wczoraj miałam przyjemność z radnym Stanisławem Bukowcem być w Tarnowie na dużym wydarzeniu Małopolska Tour i mówił, że jeśli lista we wtorek zostanie zaakceptowana, to też jego nazwisko tam się pojawi.

To jeszcze dwa nazwiska: Józef Mroczek, Bogdan Kosturkiewicz? – ciągnęła za język dziennikarka.

Na pewno pan Kosturkiewicz. O wszystkim będziemy wiedzieć już jutro – ucięła z uśmiechem Anna Pieczarka, apelując o jeszcze trochę cierpliwości.

Anna Pieczarka zapytana została także o transfer posła Kukiz’15 Norberta Kaczmarczyka do klubu PiS i o to, że ma kandydować jesienią z listy Prawa i Sprawiedliwości z tej samej listy. – O tej zmianie dowiedziałam się z doniesień mediów społecznościowych, wcześniej o tym nie miałam wiedzy. Nie wyjaśniła, czy to była inicjatywa posła, czy też był do tego transferu namawiany. – Rozmowy były prowadzone w Warszawie, ja tutaj w nich nie brałam udziału – zapewniła.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X