Wybory. „Jedynka” PiS potwierdza: B. Kosturkiewicz startuje do Sejmu

Zasłyszane w eterze

-

Anna Pieczarka, która będzie „jedynką” listy PiS w wyborach do Sejmu, potwierdziła w rozmowie na antenie RDN Małopolska, że o mandaty z tej samej listy ubiegać się będą jesienią kandydaci z Bochni: Stanisław Bukowiec i Bogdan Kosturkiewicz.

Zasiadająca obecnie w zarządzie województwa małopolskiego Anna Pieczarka pytana była na antenie stacji o kształt 18-osobowej listy. Odpowiadała ogólnikowo:

– Z informacji, które mamy na dzień dzisiejszy, jutro cała lista będzie zatwierdzona i pełne listy Zjednoczonej Prawicy na pewno będą przedstawione – wyjaśniła.

Prowadząca rozmowę Dorota Kunc dopytywała, kogo można spodziewać się „za plecami Jedynki”, na dalszych miejscach, m.in. wskazując na kandydatów z Bochni. Anna Pieczarka potwierdziła to co już wiemy – czyli, że na liście PiS znajdzie się Stanisław Bukowiec. – Wczoraj miałam przyjemność z radnym Stanisławem Bukowcem być w Tarnowie na dużym wydarzeniu Małopolska Tour i mówił, że jeśli lista we wtorek zostanie zaakceptowana, to też jego nazwisko tam się pojawi.

To jeszcze dwa nazwiska: Józef Mroczek, Bogdan Kosturkiewicz? – ciągnęła za język dziennikarka.

Na pewno pan Kosturkiewicz. O wszystkim będziemy wiedzieć już jutro – ucięła z uśmiechem Anna Pieczarka, apelując o jeszcze trochę cierpliwości.

Anna Pieczarka zapytana została także o transfer posła Kukiz’15 Norberta Kaczmarczyka do klubu PiS i o to, że ma kandydować jesienią z listy Prawa i Sprawiedliwości z tej samej listy. – O tej zmianie dowiedziałam się z doniesień mediów społecznościowych, wcześniej o tym nie miałam wiedzy. Nie wyjaśniła, czy to była inicjatywa posła, czy też był do tego transferu namawiany. – Rozmowy były prowadzone w Warszawie, ja tutaj w nich nie brałam udziału – zapewniła.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Nowe rondo w Tarnawie będzie nosić imię Janusza Kuliga? – ZDJĘCIA

Prawie 5 milionów złotych pochłonęła modernizacja dróg w gminach Żegocina, Trzciana oraz Łapanów, którą przeprowadził Powiat Bocheński. Przebudowano drogę powiatową w Łąkcie Górnej i...

Bochnia. Mercedes skosił wiatę przystankową i spadł na parking – ZDJĘCIA, WIDEO

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w piątek o godz. 16:00 na ul. Brodzińskiego. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Rezonans w bocheńskim szpitalu na początku przyszłego roku

W Szpitalu Powiatowym w Bochni trwają prace remontowe w pomieszczeniach, gdzie już niebawem powstanie Pracownia Rezonansu Magnetycznego. Jej uruchomienie to efekt starań...

Świąteczny kiermasz w Galerii Chełm – ZDJĘCIA

W Galerii Chełm (gmina Bochnia) otwarto bożonarodzeniowy kiermasz, na którym można zaopatrzyć się w unikalne prezenty i ozdoby świąteczne.

Kopalnia Soli Bochnia. Odnowiono ołtarz w kaplicy Św. Kingi

Dobiegły końca prace konserwatorskie prowadzone w znajdującej się w bocheńskiej kopalni kaplicy św. Kingi. To największa i najpiękniejsza kaplica znajdująca się w...

Artykuły promocyjne

Tlenoterapia już w Bochni! Jak skorzystać?

W Bochni rozpoczął funkcjonowanie gabinet, który oferuje korzystanie ze specjalnej komory przeznaczonej do tlenoterapii hiperbarycznej. "Leczenie tlenem" stosuje się coraz powszechniej nie...

Ogłoszenia

PRACA: Serwisant maszyn pakujących

Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą  w branży maszyn pakującej. Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: serwisant maszyn pakujących.

CO? GDZIE? KIEDY?

grudzień, 2019

20,060FaniLubię
661ObserwującyObserwuj
475SubskrybującySubskrybuj
X