R e k l a m a

50 mln zł na inwestycje. Jest projekt budżetu Bochni na 2024 rok – LISTA

-

Burmistrz Bochni przedstawił projekt budżetu miasta na 2023 rok. Na 56 zadań inwestycyjnych przewidziano w sumie ponad 50 mln zł. Co władze miasta chciałyby w przyszłym roku budować i remontować?

Niemal ¾ wszystkich wydatków majątkowych pochłoną trzy największe zadania.

Przede wszystkim miasto będzie finalizować rewaloryzację zabytkowych Plant Salinarnych (15,2 mln) oraz przebudowę układu komunikacyjnego ul. Partyzantów, w przemysłowej części miasta (12,1 mln).

Trzecią najbardziej kosztowną inwestycją, za jaką chce się zabrać miasto, jest odbudowa przedszkola na os. Niepodległości – przy czym, zgodnie z wcześniejszymi założeniami, powstały budynek ma pełnić także inne funkcje: świetlicy dla seniorów oraz ośrodka zdrowia (9,4 mln).

Skoro już przy temacie oświaty jesteśmy, to odnotujmy, że w projekcie budżetu zaplanowano także sfinansowanie opracowania dokumentacji projektowej budowy nowej siedziby przedszkola nr 1 na os. Św. Jana oraz przygotowania projektu nowej szkoły, która miałaby powstać na os. Proszowskim.

Pełną listę wydatków majątkowych zapisanych w projekcie budżetu na rok 2024 przedstawiamy poniżej.


Warto podkreślić, że jest to projekt budżetu. O ostatecznym kształcie dokumentu zdecydują radni, najpierw pracując nad nim w komisjach, a potem ostatecznie głosując podczas grudniowej sesji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc