R e k l a m a

Spięcie starosty i posłanki ws. „zamachu” na TVP: „Szanujmy inteligencję Polaków”

-

Komentarz starosty Adama Korty na portalu X (dawniej Twitter) sprowokował wymianę zdań z posłanką Józefą Szczurek-Żelazko, a politycy wzajemnie radzili sobie, aby „szanować inteligencję Polaków”.

Zaczęło się od tego, że Adam Korta skomentował wpis na profilu TVP Info, w którym stacja nawołuje: „Koalicja Tuska szykuje zamach na TVP! Zaprotestuj!”.

Ale jak to się stało, że przez 8 lat rządów PiS, TVP tak bardzo zniechęciła do siebie telewidzów? Czas w końcu poszukać winy w sobie, a nie w innych. Czas zrobić rachunek sumienia, szczególnie teraz w czasie adwentu, tuż przed Bożym Narodzeniem – poradził w odpowiedzi starosta.

Takim apelem samorządowiec sprowokował reakcję posłanki Józefy Szczurek-Żelazko: – Szanowny Panie Starosto, jak to się stało że przez 8 lat nie przeszkadzało Panu TVP (nigdy nie zauważyłam żeby Pan krytykował), a teraz tak odważnie (acz, nieudolnie) Pan krytykuje. Widzę że odwaga tanieje. A co do rządów PiS to też nie zauważałam żeby Panu przeszkadzały.

W wymianie zdań, która się rozwinęła, Adam Korta wyjaśnił m.in. że „znamy się nie od dziś więc doskonale Pani wie jakie mam poglądy”. – Natomiast będąc samorządowcem to wręcz moim obowiązkiem jest współpraca z każdym bez względu na barwy polityczne co czyniłem przez ostatnie 5 lat na stanowisku Starosty. To, że wielokrotnie milczałem to tylko dlatego, że dla mnie najważniejsi są mieszkańcy. Dlatego nie chciałem by to oni zostali „ukarani” za moje poglądy rozbieżne z polityką PiS.

Taką odpowiedź Józefa Szczurek-Żelazka skwitowała stwierdzeniem: – Widzę, że teraz nie przeszkadza Panu „ukaranie” prawie 8 mln wyborców PiS w PL (w Pow. Bocheńskim prawie 32 tys. – 52%.) zabraniem IM możliwości oglądania TVP i zmuszanie ich do oglądania „jedynie słusznego przekazu” wzorowanego na zagranicznych, polskojęzycznych mediach.

– Pani Poseł, szanujmy inteligencję Polaków więc proszę nie powtarzać partyjnych, propagandowych haseł. TVP to publiczna telewizja, a nie partyjna. A to, że problem istnieje świadczą raporty OBWE dotyczące relacjonowania ostatniej kampanii wyborczej jak i prezydenckiej z 2020 – przypomniał Adam Korta.

– „Szanujmy inteligencję Polaków” – no właśnie. To w końcu TVP to telewizja publiczna czy „pisowska” – jak mówią Pana mocodawcy? – pytała Józefa Szczurek-Żelazko. I ponownie przypomniała, że „w Powiecie Bocheńskim na PiS głosowało prawie 52% wyborców, a na PO razem z .N i Zielonymi niecałe 14.2%”. Proszę szanować wszystkich zakończyła posłanka.

W trakcie dyskusji Adam Korta przypomniał, że zdarzało mu się interweniować w TVP i wkleił link do naszego tekstu: Według TVP najstarsza kopalnia soli jest… w Wieliczce! Starosta z Bochni zareagował


11:30 – Po publikacji tego artykułu, Adam Korta udostępnił go w mediach społecznościowych z komentarzem:

„Podtrzymuję to co napisałem w serwisie x.com. (…) Reforma TVP jest konieczna tak by w końcu przestała służyć jednej rządzącej partii (jakakolwiek by ona nie była) co w ostatnich latach można było zauważyć choćby w „kultowych” paskach na TVP Info, materiałach próbujących ośmieszyć Donalda Tuska, programach gdzie szczuto na tych, którzy śmieli skrytykować i przeciwstawić się partii Jarosława Kaczyńskiego.

TVP jako telewizja publiczna jest telewizją dla WSZYSTKICH! Dla katolików, ateistów i muzułmanów, dla kobiet i mężczyzn, dla młodych i starych, dla osób heteroseksualnych i homoseksualnych. Dla wszystkich, a nie wybranej grupy społecznej reprezentującej jeden, konkretny elektorat i światopogląd.”

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia