W szkole w Dziewinie powstał „escape room”

-

„Rack your brains” czyli „Rusz głową” to tytuł projektu realizowanego od września w Szkole Podstawowej w Dziewinie w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Szkoła w Dziewinie już po raz piąty zdobyła grant finansowy w wysokości 10 tysięcy złotych z programu English Teaching. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Ambasador Programu ET – pani Edyta Piwowarczyk, która pasją do zagadek i języka angielskiego postanowiła zarazić swoich uczniów.

Jednym z głównych działań projektowych było otwarcie profesjonalnego pokoju ucieczki czyli tzw. escape roomu w jednym z pomieszczeń biblioteki szkolnej. Chociaż ze względu na charakter przedsięwzięcia bardziej pasuje tu nazwa „pokój zagadek”.

Wielkie otwarcie pokoju zagadek nastąpiło w sobotę 19 stycznia, w trakcie ferii zimowych. Pokój został profesjonalnie zaprojektowany i wyposażony – dzięki współpracy z krakowską firmą Kreoland zajmującą się na co dzień urządzaniem takich pomieszczeń, gracze mogą poczuć się jak w jednym z krakowskich komercyjnych pokojów zagadek.

Na wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił, rozruszać szare komórki lub po prostu świetnie się bawić czeka wiele różnorodnych i zaskakujących zagadek, kilka kłódek i walizek do otwarcia i przede wszystkim: misja do wykonania. Nadrzędnym celem uczestników: Sherlocka Holmesa i jego pomocników, jest rozbrojenie sejfu i przekazanie policji ukrytych tam akt rosyjskich szpiegów, którzy planują zamach na królową brytyjską.

Uczniowie, którym udało się „wydostać” z pokoju są zachwyceni atmosferą, poziomem i różnorodnością zagadek oraz specyfiką gry.

Pokój zagadek jest dostępny dla wszystkich chętnych uczniów od klasy V do VIII. W przyszłości szkoła zamierza udostępnić pokój wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Dziewina, rodzicom, uczniom szkół ościennych oraz swoim absolwentom.

Wszystkich zainteresowanych escape roomem i dalszymi działaniami projektowymi zapraszamy na fanpage projektu na FB: Rack your brains oraz stronę szkoły zspdziewin.szkolnastrona.pl.


UWAGA! W celu uniknięcia zbędnych obaw związanych z użytkowaniem pokoju zagadek informujemy, że pokój w Dziewinie zasadniczo różni się od komercyjnych pomieszczeń tego typu: nie jest zamykany, a podczas zabawy obecny jest zawsze nauczyciel. Pokój pełni funkcję edukacyjną!

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Bochnia. Ruszyły zapisy na Bieg o Pierścień Św. Kingi

Można już zapisywać się na tegoroczną edycję Biegu o Pierścień Św. Kingi w Bochni, która odbędzie się 20 czerwca.

Duża dotacja dla SOSW w Bochni na nowe zajęcia i doposażenie pracowni

Blisko 460 tys. zł ze środków unijnych trafi do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni. We wtorek członkowie zarządu powiatu Rafał Rudka i...

21-latek uciekał Fordem przed policją. Chciał… zaimponować znajomym

Chęć zaimponowania znajomym i ucieczka przed policyjną kontrolą okazała się zgubna dla 21-letniego mieszkańca gminy Brzesko. Mężczyzna swoim nierozsądnym zachowaniem...

Muzeum: Autentyczność czy komercja? Wykład o rewitalizacji górniczych miast

Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza 20 lutego na Czwartkowe Spotkanie Muzealne. Gościem będzie dr Piotr Langer (Wydział Architektury Politechniki...

Zawoja. Mieszkaniec powiatu bocheńskiego uprawiał konopie indyjskie i kradł prąd

Mężczyzna z powiatu bocheńskiego uprawiał w jednym z domów w Zawoi (powiat suski) konopie indyjskie, przy czym kradł prąd. Za uprawę rośliny...

Artykuły promocyjne

Fotowoltaika. Jakie korzyści i oszczędności? Przyjdź na darmowe spotkanie w kinie REGIS!

Firma Edison Energia serdecznie zaprasza mieszkańców miasta oraz gminy Bochnia na spotkanie, które ma na celu przybliżenie...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

luty, 2020

20,560FaniLubię
680ObserwującyObserwuj
525SubskrybującySubskrybuj
X