R e k l a m a

W szkole w Dziewinie powstał „escape room”

-

„Rack your brains” czyli „Rusz głową” to tytuł projektu realizowanego od września w Szkole Podstawowej w Dziewinie w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Szkoła w Dziewinie już po raz piąty zdobyła grant finansowy w wysokości 10 tysięcy złotych z programu English Teaching. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Ambasador Programu ET – pani Edyta Piwowarczyk, która pasją do zagadek i języka angielskiego postanowiła zarazić swoich uczniów.

Jednym z głównych działań projektowych było otwarcie profesjonalnego pokoju ucieczki czyli tzw. escape roomu w jednym z pomieszczeń biblioteki szkolnej. Chociaż ze względu na charakter przedsięwzięcia bardziej pasuje tu nazwa „pokój zagadek”.

Wielkie otwarcie pokoju zagadek nastąpiło w sobotę 19 stycznia, w trakcie ferii zimowych. Pokój został profesjonalnie zaprojektowany i wyposażony – dzięki współpracy z krakowską firmą Kreoland zajmującą się na co dzień urządzaniem takich pomieszczeń, gracze mogą poczuć się jak w jednym z krakowskich komercyjnych pokojów zagadek.

Na wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił, rozruszać szare komórki lub po prostu świetnie się bawić czeka wiele różnorodnych i zaskakujących zagadek, kilka kłódek i walizek do otwarcia i przede wszystkim: misja do wykonania. Nadrzędnym celem uczestników: Sherlocka Holmesa i jego pomocników, jest rozbrojenie sejfu i przekazanie policji ukrytych tam akt rosyjskich szpiegów, którzy planują zamach na królową brytyjską.

Uczniowie, którym udało się „wydostać” z pokoju są zachwyceni atmosferą, poziomem i różnorodnością zagadek oraz specyfiką gry.

Pokój zagadek jest dostępny dla wszystkich chętnych uczniów od klasy V do VIII. W przyszłości szkoła zamierza udostępnić pokój wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Dziewina, rodzicom, uczniom szkół ościennych oraz swoim absolwentom.

Wszystkich zainteresowanych escape roomem i dalszymi działaniami projektowymi zapraszamy na fanpage projektu na FB: Rack your brains oraz stronę szkoły zspdziewin.szkolnastrona.pl.


UWAGA! W celu uniknięcia zbędnych obaw związanych z użytkowaniem pokoju zagadek informujemy, że pokój w Dziewinie zasadniczo różni się od komercyjnych pomieszczeń tego typu: nie jest zamykany, a podczas zabawy obecny jest zawsze nauczyciel. Pokój pełni funkcję edukacyjną!

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia