Wygrana Contimax MOSiR na zakończenie rundy

-

Na zakończenie I rundy sezonu zasadniczego 1 Ligi Koszykówki Kobiet zespół Contimax MOSiR Bochnia pokonał na wyjeździe sąsiadujący w tabeli MUKS Poznań 66-62.

Bochnianki świetnie zaczęły, wygrywając pierwszą kwartę 22:9, potem jednak gospodynie zaczęły odrabiać straty. Poznanianki świetnie zagrały zwłaszcza w trzeciej części gry i nie tylko zniwelowały przewagę przyjezdnych, ale nawet wyszły na kilkupunktowe prowadzenie.

Zespół z Bochni okazał się jednak lepszy w zaciętej czwartej kwarcie, dzięki czemu na zakończenie rundy odnotował bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo.

Po rozegraniu 11 meczów podopieczne Małgorzaty Misiuk z bilansem 8 zwycięstw i 3 porażek plasują się na 3. pozycji w pierwszoligowej grupie B

MUKS Poznań – Contimax MOSIR Bochnia 62-66

W kwarta: 9-22, 17-13, 30-19, 6-12

Poznań: Burzyńska 16, Piotrowska 11, Łakoma 10, Szloser 9, Dymała 9, Sobańska 4, Winkel 3, Kasztelan 0, Szymańska 0, Bladocha 0, Begier DNP, Sitek DNP.

Bochnia: Kornelia Bukowczan 18, Anna Krawiec 16, Małgorzata Zuchora 13, Wiktoria Duchnowska 5, Katarzyna Kocaj 6, Gabriela Rak 4, Wiktoria Zając 2, Nikola Więcek 2, Natalia Lipińska DNP, Aleksandra Gołas DNP.