R e k l a m a

Małopolski sejmik. Prognoza wyborcza niekorzystna dla PiS

-

Wybory samorządowe, w tym do sejmiku wojewódzkiego, już za nieco dwa miesiące. W opublikowanej wczoraj prognozie wyborczej jeden z aktywnych na „X” analityków Patryk Ciura przewiduje, że w Małopolsce władzę może przejąć Koalicja 15 Października.

Według tej prognozy, rządzące obecnie w sejmiku Prawo i Sprawiedliwość mogłoby co prawda liczyć na największe poparcie, ale w przełożeniu na mandaty nie będzie ono dawało większości. Miałyby ją za to wspólnie Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga, czyli ugrupowania tworzące rząd na szczeblu centralnym.

Opublikowana prognoza jest dla PiS jeszcze bardziej pesymistyczna od tej, którą w listopadzie opublikował inny analityk – Mateusz Pluta (zobacz TUTAJ). Według niej ugrupowanie miałoby stracić aż 7 mandatów w stosunku do obecnego stanu posiadania. Z kolei 2 mandaty zyskałaby Koalicja Obywatelska, a 3 – Trzecia Droga.

Sondaży i prognoz z pewnością będzie przybywać wraz z tym jak kampania wyborcza nabierze rumieńców. Na razie trwa układanie list. Wybory odbędą się 7 kwietnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024