R e k l a m a

Marta Mrzygłód potwierdza chęć startu w wyborach na burmistrza Bochni

-

Marta Mrzygłód oficjalnie potwierdziła dziś w rozmowie z Bochnianin.pl chęć ubiegania się o fotel burmistrza Bochni. Choć związana jest ze środowiskiem Konfederacji, to na wybory stworzy własny komitet. A partia zapowiada wystawienie własnego kandydata.

Marta Mrzygłód ma 45 lat, jest przedsiębiorcą (prowadzi w Bochni centrum medyczne). Przewodniczy Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna w okręgu 15 (Korona wchodzi w skład Konfederacji). Z urodzenia krakowianka, od ponad 10 lat mieszka w Bochni. W niedawnych wyborach parlamentarnych startowała do Sejmu z listy Konfederacji (zdobyła blisko 2,7 tys. głosów).

Na potrzeby wyborów samorządowych M. Mrzygłód zamierza założyć własny komitet. Jak przekazał w rozmowie z Bochnianin.pl lider Konfederacji w regionie Radosław Macoń, partia będzie mieć własnego kandydata na burmistrza Bochni (niewykluczone, że będzie nim właśnie Macoń).

Oficjalnie start w wyborach gospodarza miasta zadeklarował już wcześniej Wojciech Woźniczka (Reaktor B7). Wszystko wskazuje na to, że w wyścigu weźmie udział też Marek Rudnik (jako reprezentant Bochniaków dla Bochni), swoich kandydatów mają wystawić Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość, zapowiedź taką złożyła też Bocheńska Wspólnota Samorządowa. Nie wiadomo, czy o reelekcję będzie się ubiegał Stefan Kolawiński – jeśli tak, to zapewne jako kandydat PiS.

12 lutego mija termin rejestracji komitetów wyborczych, które potem mają miesiąc na formalne zgłoszenie kandydatów na burmistrza.

Zobacz też: Będzie aż 6 kandydatów na burmistrza Bochni?

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc