Gmina Bochnia. Remiza w Damienicach przejdzie dużą przebudowę. Inwestycja za ponad 1,6 mln zł

-

W Damienicach ruszy długo oczekiwana modernizacja remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Gmina Bochnia podpisała umowę na realizację inwestycji wartej ponad 1,65 mln zł.

Prace wykona Przedsiębiorstwo Budowlane „IMBUD” z Tarnowa. Zgodnie z umową inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 10 miesięcy.

Po zakończeniu inwestycji mieszkańcy mają zyskać nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek. Będzie on służył nie tylko strażakom z OSP Damienice, ale także lokalnej społeczności. Z obiektu będą mogły korzystać m.in. Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie Rozwoju Damienic oraz inne grupy i organizacje działające w miejscowości.

Jak podkreślają przedstawiciele gminy, nowa remiza ma stać się miejscem spotkań, organizacji wydarzeń oraz działalności społecznej i kulturalnej.

Umowę na realizację zadania podpisano 10 czerwca. W spotkaniu uczestniczyli również radny gminy Marcin Synowiec oraz sołtys Damienic Maciej Śleboda.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia