R e k l a m a

Dni Otwarte Funduszy na obchody 20-lecia Polski w UE. Jakie wydarzenia w Bochni?

-

10-11 maja w całym kraju będą odbywać się różne wydarzenia Dni Otwartych Funduszy Europejskich związane z obchodami 20-lecia członkostwa Polski w UE. Na mapie wydarzeń znajdują się między innymi atrakcje przygotowane przez Bochnię.

Spotkajmy się w Muzeum

  • 10 maja w godz. 10.00-15.00
  • 11 maja w godz. 12.00-17.00

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza do bezpłatnego zwiedzania wystaw stałych i czasowych.

Podczas Dni Otwartych dostępna jest wystawa czasowa „Eugeniusz Molski w muzeum. Malarstwo, rzeźba ceramiczna, kolaż”, prezentująca twórczość tego współczesnego artysty, plastyka, ceramika, wieloletniego nauczyciela ceramiki artystycznej w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu.

Spotkajmy się w Tężni

  • 10-11 maja w godz. 10.00-21.30

Tężnia solankowa przy Plantach Salinarnych w Bochni jest największym w regionie obiektem tego typu dostępnym dla wszystkich nieodpłatnie. Tężnia to nie tylko bardzo atrakcyjna wizualnie konstrukcja. Inhalacje przy tężni solankowej pozwalają na „odtrucie” organizmu, który na co dzień narażony jest na kontakt z zanieczyszczonym powietrzem.

Mikroklimat wokół tężni korzystnie wpływa na profilaktykę i leczenie zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej, a nawet w przypadku ogólnego wyczerpania. Jej walory docenią również osoby zmagające się z chorobami tarczycy.

W bocheńskiej tężni zbudowana została również komora inhalacyjna, która jest unikatową realizacją w skali Polski. 10 i 11 maja z okazji DOFE wstęp do komory inhalacyjnej również będzie bezpłatny.

Gra terenowa „Tajemnice bocheńskiego Rynku”

  • 10-11 maja w godz. 9.00-17.00

Centrum Informacji Turystycznej w Bochni zaprasza turystów oraz mieszkańców do wspólnej zabawy. Najnowsza gra terenowa „Tajemnice bocheńskiego Rynku” adresowana jest do dzieci, rodzin oraz młodzieży. Uczestnicy będą mieli okazję wcielić się w detektywa i wykorzystując swój bystry wzrok odnaleźć szczegóły znajdujące się na bocheńskim Rynku oraz pobliskich ulicach.

Jednocześnie gra będzie dobrą okazją do pogłębienia wiedzy na temat najstarszego miasta Małopolski, jego historii, zabytków oraz legendy z nim związanej. Gra dostępna w siedzibie CIT (ul. Oracka 4).

Ofertę na te dni przygotowała również Kopalnia Soli Bochnia: Zwiedzanie Multisensorycznej Trasy Turystycznej „Solny Świadek” (bilety w promocyjnej cenie 10 zł dostępne online) oraz Młodzieżowe Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy w Bochni: Warsztaty pt. „Kompetencje międzykulturowe”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia