R e k l a m a

Bochnia. Ruszył zakład Bardusch w bocheńskiej Strefie – ZDJĘCIA, WIDEO

-

Firma o globalnym zasięgu uruchomiła swój trzeci polski oddział. Zrobiła to w Bochni, w zlokalizowanej przy autostradzie A4 strefie aktywności gospodarczej. W środę dokonano oficjalnego otwarcia, zapraszając na uroczystości zarząd, kadrę menadżerską, a także lokalnych samorządowców oraz przedstawicieli sąsiednich, działających w BSAG zakładów.

Bardusch jest rodzinną firmą, której początki sięgają prawie 150 lat wstecz. W 1871 roku Caroline Bardusch założyła małą pralnię i rozpoczęła działalność w zakresie prania odzieży oficerów ówczesnej szkoły wojskowej w Ettlingen (Niemcy). Wkrótce do jej klientów zaliczały się także prywatne gospodarstwa domowe, restauracje i hotele… W XX wieku rozwój przedsiębiorstwa przyspieszył – w 1910 r. zatrudniało już 100 pracowników, a w kolejnych dekadach rozszerzało wachlarz usług i rozpoczęło ekspansję zagraniczną.

Dziś to firma działająca w 7 krajach. W holu bocheńskiego oddziału wisi mapa z zaznaczoną imponującą liczbą zakładów należących do grupy Bardusch:

Czym zajmuje się Bardusch?

Firma oferuje swoim klientom pełne kolekcje odzieży roboczej i ochronnej, sprzęt ochrony indywidualnej oraz całą gamę powiązanych usług. Bardusch produkuje odzież dla przemysłu, w tym dla branży motoryzacyjnej, maszynowej i transportowej, dla służby zdrowia, farmaceutów, piekarni, cukierni i wielu innych. Szczególną grupę stanowi tu odzież sterylna i stosowana w laboratoriach, której produkcja wymusza spełnianie specyficznych wymogów.

No i zajmuje się tej odzieży praniem.

Na zdjęciu Paweł Kojtych – kierownik bocheńskiego zakładu należącego do Bardusch Polska.

Z usług Bardusch korzystają duże firmy, które zapewniają odzież swojej załodze – każdy komplet takiej odzieży ma wszyty kod kreskowy, który identyfikuje pracownika, więc po praniu zawsze dostaje on „swoje” ciuchy. W dużej części praca jest zautomatyzowana – co widać na poniższym filmiku.

W Polsce Bardusch rozpoczęła działalność w 1998 roku – firma przybyła tu w ślad za General Motors i fabryką Opla (obsługiwała tego giganta już wcześniej w wielu krajach). Od tamtego czasu na rynku polskim pozyskała kolejnych klientów, są wśród nich miedzy innymi zakłady z grupy Saint-Gobain, Kraft foods, Nestle, Nutricia, Prymat, Arcelor (Huta Warszawa), czy PKN Orlen.

Cały koncern obsługuje dziś ponad 90 tys. klientów i zaopatruje ponad 1 milion ludzi w ubrania robocze i artykuły ochrony osobistej. We wszystkich filiach Bardusch przerabia… 420 ton prania każdego dnia!

Zakład w Bochni

Działkę w bocheńskiej strefie firma kupiła w 2016 roku (zapłaciła nieco ponad 1 mln zł). Wkrótce potem zleciła zaprojektowanie i budowę obiektu polsko-holenderskiej spółce CoBouw. Po uzyskaniu stosownych pozwoleń obiekt powstał w błyskawicznym tempie – w ciągu zaledwie 8 miesięcy.

Na dziś w bocheńskiej filii pracują 22 osoby, ale docelowo zatrudnienie znajdzie tu około 90 pracowników. W zakładach Bardusch przeważającą część załogi stanowią kobiety (80-90 proc.).

Bardusch Polska ma obecnie 3 filie – oprócz Bochni, działa także w Prudniku i Toruniu. Firma planuje budowę kolejnych zakładów w Wielkopolsce oraz na Mazowszu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia