Bochnia. Ruszył zakład Bardusch w bocheńskiej Strefie – ZDJĘCIA, WIDEO

-

Firma o globalnym zasięgu uruchomiła swój trzeci polski oddział. Zrobiła to w Bochni, w zlokalizowanej przy autostradzie A4 strefie aktywności gospodarczej. W środę dokonano oficjalnego otwarcia, zapraszając na uroczystości zarząd, kadrę menadżerską, a także lokalnych samorządowców oraz przedstawicieli sąsiednich, działających w BSAG zakładów.

Bardusch jest rodzinną firmą, której początki sięgają prawie 150 lat wstecz. W 1871 roku Caroline Bardusch założyła małą pralnię i rozpoczęła działalność w zakresie prania odzieży oficerów ówczesnej szkoły wojskowej w Ettlingen (Niemcy). Wkrótce do jej klientów zaliczały się także prywatne gospodarstwa domowe, restauracje i hotele… W XX wieku rozwój przedsiębiorstwa przyspieszył – w 1910 r. zatrudniało już 100 pracowników, a w kolejnych dekadach rozszerzało wachlarz usług i rozpoczęło ekspansję zagraniczną.

Dziś to firma działająca w 7 krajach. W holu bocheńskiego oddziału wisi mapa z zaznaczoną imponującą liczbą zakładów należących do grupy Bardusch:

Czym zajmuje się Bardusch?

Firma oferuje swoim klientom pełne kolekcje odzieży roboczej i ochronnej, sprzęt ochrony indywidualnej oraz całą gamę powiązanych usług. Bardusch produkuje odzież dla przemysłu, w tym dla branży motoryzacyjnej, maszynowej i transportowej, dla służby zdrowia, farmaceutów, piekarni, cukierni i wielu innych. Szczególną grupę stanowi tu odzież sterylna i stosowana w laboratoriach, której produkcja wymusza spełnianie specyficznych wymogów.

No i zajmuje się tej odzieży praniem.

Na zdjęciu Paweł Kojtych – kierownik bocheńskiego zakładu należącego do Bardusch Polska.

Z usług Bardusch korzystają duże firmy, które zapewniają odzież swojej załodze – każdy komplet takiej odzieży ma wszyty kod kreskowy, który identyfikuje pracownika, więc po praniu zawsze dostaje on „swoje” ciuchy. W dużej części praca jest zautomatyzowana – co widać na poniższym filmiku.

W Polsce Bardusch rozpoczęła działalność w 1998 roku – firma przybyła tu w ślad za General Motors i fabryką Opla (obsługiwała tego giganta już wcześniej w wielu krajach). Od tamtego czasu na rynku polskim pozyskała kolejnych klientów, są wśród nich miedzy innymi zakłady z grupy Saint-Gobain, Kraft foods, Nestle, Nutricia, Prymat, Arcelor (Huta Warszawa), czy PKN Orlen.

Cały koncern obsługuje dziś ponad 90 tys. klientów i zaopatruje ponad 1 milion ludzi w ubrania robocze i artykuły ochrony osobistej. We wszystkich filiach Bardusch przerabia… 420 ton prania każdego dnia!

Zakład w Bochni

Działkę w bocheńskiej strefie firma kupiła w 2016 roku (zapłaciła nieco ponad 1 mln zł). Wkrótce potem zleciła zaprojektowanie i budowę obiektu polsko-holenderskiej spółce CoBouw. Po uzyskaniu stosownych pozwoleń obiekt powstał w błyskawicznym tempie – w ciągu zaledwie 8 miesięcy.

Na dziś w bocheńskiej filii pracują 22 osoby, ale docelowo zatrudnienie znajdzie tu około 90 pracowników. W zakładach Bardusch przeważającą część załogi stanowią kobiety (80-90 proc.).

Bardusch Polska ma obecnie 3 filie – oprócz Bochni, działa także w Prudniku i Toruniu. Firma planuje budowę kolejnych zakładów w Wielkopolsce oraz na Mazowszu.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Pożar stolarni w Gawłowie. Ogień gasiło 14 zastępów strażaków

14 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej prowadzonej dziś od świtu w Gawłowie (gmina Bochnia). W ogniu stanęła miejscowa stolarnia.

Bochnia. Ruch okrężny przy komendzie straży pożarnej już za kilka miesięcy? – WIDEO

Możliwe, że już w I kwartale przyszłego roku na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostanie wprowadzony tymczasowy ruch okrężny. Jeśli...

Bochnia. 17-latka potrącona na pasach

Do wypadku doszło dziś około 14:50 na ul. Bernardyńskiej w Bochni, w sąsiedztwie kościoła "szkolnego". Nastolatka trafiła do szpitala.

Wiśnicz Mały: Wpadł quadem do rowu i złamał nogę

Wypadek w Wiśniczu Małym. We wtorek wieczorem 35-letni kierowca quada wjechał tam do przydrożnego rowu i doznał złamania nogi.

Miejskie Przedszkole nr 3 zyska nazwę „Górniczy Kącik”?

W programie najbliższej sesji Rady Miasta Bochnia jest projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy Miejskiego Przedszkola nr 3 przy ul. Kącik 7....

Artykuły promocyjne

Stanisław Bukowiec: Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo! Za nami wybory parlamentarne, w których wzięła udział rekordowa (61,74%) liczba Polaków,...

Ryszard Drożdżak. Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo, wybory parlamentarne za nami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie duża ilość osób...

Rzezawa. Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Jesteś mieszkańcem Gminy Rzezawa? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach w jednej z siedmiu specjalizacji:

Pierwszy zielony dach w Bochni powstał na os. Panorama

Na rozrastającym się osiedlu Panorama we wschodniej części miasta pojawił się pierwszy w Bochni obiekt, na którym...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

październik, 2019

27paź17:0025-lecie Orkiestry Baczków

28paź19:30Spotkanie z Robertem Makłowiczem

31paźCały dzieńSesja Rady Miasta

31paź19:0022:00Zaduszki Muzyczne

Więcej wydarzeń
19,608FaniLubię
650ObserwującyObserwuj
X