R e k l a m a

Bochnia. Przegłosowano zmiany w budżecie. Są pieniądze na remont „Orlika”

-

Bocheńscy radni przegłosowali zmiany w tegorocznym budżecie Bochni. Najważniejsze korekty dotyczą inwestycji na osiedlu Niepodległości. Ponad 340 tys. zł zapisano na remont „Orlika”, a 20 tys. zł na dokumentację rozbiórki i odbudowy Miejskiego Przedszkola nr 2. Z kolei 320 tys. zł ściągnięto z KN-2.

Zaproponowane w projekcie uchwały zmiany w budżecie to po części pokłosie obietnicy burmistrza Stefana Kolawińskiego z wrześniowej sesji rady miasta. Gospodarz Bochni zadeklarował wtedy, że w październiku przedstawi radnym projekt uchwały, która przesunie środki z KN-2 na remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 7.

Ponad 340 tys. zł na remont „Orlika”

Na remont „Orlika” zapisano dokładnie 342 996,46 zł. Podczas czwartkowej sesji zauważono, że podobną kwotę stanowił wkład własny do budowy tego boiska. Przeprowadzona 10 lat temu inwestycja kosztowała ok. 1 mln zł, ale otrzymała dotację zewnętrzną równą 2/3 tej kwoty.

Podczas sesji poruszono również kwestię sierpniowego pożaru budynku technicznego przy „Orliku” (zdjęcia TUTAJ). Dorota Palej-Maliszczak, dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji, poinformowała, że namierzono sprawców tego zdarzenia (to osoby nieletnie), a ubezpieczyciel wypłacił już środki za powstałe szkody.

Apel o budowę KN-2 w 2020 r.

Z KN-2, której budowa ostatniego etapu nie ruszy w tym roku, ściągnięto 320 tys. zł. Po tej zmianie przy tej inwestycji zostaje 1 613 274 zł. Pieniądze potrzebne są jednak nie tylko na samą budowę, ale też kwestie proceduralne (projekt, wykup gruntów). Tylko do 30 czerwca br. z tej puli wydano już prawie 700 tys. zł.

Przed głosowaniem apel związany z budową KN-2 wygłosił mieszkający na osiedlu Niepodległości radny Eugeniusz Konieczny.

Można czasami uważać, że można zjeść ciastko i mieć ciastko, i odwrotnie, ale zaczynam mieć coraz większe obawy, że kosztem potrzebnych przedsięwzięć jakim jest „Orlik” i przedszkole zaczyna się uszczuplać kasa, która będzie konieczna do rozpoczęcia budowy II i III etapu trasy północno-zachodniej powiedział radny Eugeniusz Konieczny.

Będę oczywiście głosował (za), no bo cóż, jeśli większość uznaje, że to jest potrzebne. Na dzień dzisiejszy jest potrzebne. Te środki leżą, ale ponawiam mój wniosek, aby w projekcie budżetu na 2020 r. znalazła się niezbędna kwota do podjęcia tego etapu, oczywiście w rozłożeniu na 2 lata. Tylko nie na zasadzie: „jak nam przejdzie wniosek to będziemy budować”. Najwyższa pora, żeby to osiedle odczuło, że są prawowitymi mieszkańcami miasta liczącego 30 tys. osób, a samo osiedle i ta część miasta liczy ok. 6 tys. – dodał Eugeniusz Konieczny.

Prawie jednogłośna decyzja rady

Za zmianami w budżecie zagłosowało 18 radnych, 1 osoba wstrzymała się od głosu, 1 nie głosowała i 1 była nieobecna.

Wynik głosowania:

  • 18 radnych za
  • 1 wstrzymał się od głosu

za: Marta Babicz, Zenona Banasiak, Marek Bryg, Andrzej Dygutowicz, Bogusław Dźwigaj, Edward Dźwigaj, Celina Kamionka, Marek Kania, Eugeniusz Konieczny, Anna Morajko, Janusz Możdżeń, Kinga Przyborowska, Łucja Satoła-Tokarczyk, Damian Słonina, Krzysztof Sroka, Kazimierz Ścisło, Alicja Śliwa, Kazimierz Wróbel;

wstrzymał się: Bogdan Kosturkiewicz;

nie głosował: Jan Balicki;

nieobecny: Jerzy Lysy.

Listę wszystkich zmian dokonanych w tegorocznym budżecie Bochni podczas czwartkowej sesji można zobaczyć TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc