R e k l a m a

Bochnia. Strzałka kierująca do „WC” wzbudza kontrowersje

-

Na drogowskazie ustawionym na zrewitalizowanej ul. Solnej eksponowane miejsce, tuż pod herbem królewsko-górniczego miasta, znalazła strzałka kierująca do WC. Wzbudziło to pewne kontrowersje…

– Wiadomo, każdy z nas to przeżył: jak „ciśnie”, to WC jest najważniejsze. Ale czy kolejność na tablicy jest właściwa? – pyta Czytelnik, który nadesłał do redakcji poniższe zdjęcie.

„WC”? Gdzie w ogóle kieruje ta strzałka?

W mediach społecznościowych szybko pojawiły się też komentarze podważające sens znaku i zwracające uwagę, że rzekomo kieruje on donikąd, „bo przecież w centrum nie ma żadnego WC”.

Ale to nieprawda. W pobliżu, na placu Pułaskiego (właśnie tam kieruje strzałka), znajduje się bowiem od wielu lat publiczna toaleta – choć jak się okazuje, mało kto o niej wie!

Nie wierzycie? Oto dowód:

Toaleta nie jest jakoś szczególnie „wypasiona”, ale przecież bywają sytuacje, w których nie warto przywiązywać do tego nadmiernej wagi… Poza tym miejsce to ma wszystko, czego potrzeba do.. szczęścia. Zwłaszcza w sytuacji „awaryjnej” ;). Wstęp też nie jest przesadnie drogi – kosztuje 1 zł.

Oczywiście nasuwa się jeszcze pytanie, czy wspomniany drogowskaz na ul. Solnej rzeczywiście pomoże w zlokalizowaniu przybytku np. będącemu w potrzebie turyście. Jak uważacie?

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia