Ruszyła rozbiórka budynku przy ul. Sądeckiej. Będzie tymczasowy parking – ZDJĘCIA i WIDEO

-

Rozpoczęła się rozbiórka budynku przy ul. Sądeckiej 7 w Bochni. Po wyburzeniu obiektu teren zostanie utwardzony i będzie pełnił funkcję tymczasowego parkingu. Na ten docelowy trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Na rozbiórkę budynku zapisano w tegorocznym budżecie miasta 50 tys. zł. Część z tej kwoty (8 tys. zł) wydano na dokumentację do rozbiórki, więc na samą rozbiórkę zostało 42 tys. zł. Najtańsza oferta jaka wpłynęła w rozeznaniu rynkowym opiewała na 110 tys. zł. Dlatego na początku października rozbiórka stanęła pod znakiem zapytania (pisaliśmy o tym TUTAJ).

W drugim rozeznaniu najniższą ofertę złożyły Bocheńskie Zakłady Usług Komunalnych (ok. 80 tys. zł). W listopadzie radni dorzucili do zadania 40,5 tys. zł, więc miasto mogło podpisać umowę z BZUK-iem.

Prace rozbiórkowe potrwają kilka dni. Teren zostanie uporządkowany. Po zakończeniu prac możliwe będzie parkowanie samochodów, ale na budowę docelowego parkingu trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. W projekcie budżetu Bochni na 2020 r. na razie tej inwestycji nie ma.

Trzeba na to spojrzeć całościowo, czyli na to co jest zapisane w programie rewitalizacji i miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego „Śródmieście”. Mamy w tym miejscu zaplanowany trakt pieszo-rowerowy. Jego realizacja ujęta jest w programie rewitalizacji. Trzeba to powiązać i zrealizować całość, a nie zajmować się tylko parkingiem – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Gustaw Korta, zastępca burmistrza Bochni.

Uzyskanie szybko dodatkowych miejsc parkingowych jest ważne z punktu widzenia trwającej rewitalizacji centrum miasta. W rynku miejsc parkingowych będzie bowiem ubywać.

Plac przy ul. Sądeckiej będzie teraz wykorzystywany do celów przewidywanych w przyszłości, tylko jego kształt i zabudowa nie będą ostateczne – zaznaczył Gustaw Korta.

Obecnie wyburzany dom stoi na działce nr 6157/6 (powierzchnia ok. 16 ar). Urzędnicy zamierzają wznowić starania o pozyskanie nieruchomości nr 6157/2 (pow. ok. 4,5 ar). To działka znajdująca się bezpośrednio przy ul. Sądeckiej.

Na mapie widać m.in. należącą do Bochni działkę nr 6157/6 (z wyburzanym domem) oraz prywatną nieruchomość nr 6157/2, którą miasto chce kupić [źródło: geoportal.gov.pl].

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Studniówka ZS Nr 3 – WIDEO

Jeśli widzieliście już galerie zdjęć ze studniówek, które odbyły się w miniony weekend, to mamy dla Was jeszcze mały deser - klip...

Biblioteka. Jasełka „Ach! Co za noc” dla babć i dziadków – ZDJĘCIA

We wtorek w bocheńskiej bibliotece uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 wystawili jasełka "Ach! Co za noc”. Występ dzieci powiązano z obchodami Dnia...

Bochnia. Radni zajmą się petycją ws. intronizacji Jezusa na „Króla Polski”

W programie najbliższej sesji Rady Miasta Bochnia jest projekt uchwały dotyczący rozpatrzenia petycji zawierającej postulat poparcia dokonania pełnej intronizacji Jezusa Chrystusa na...

Burmistrz doniósł do prokuratury na mieszkańca Bochni

Stefan Kolawiński skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez mieszkańca Bochni. Chodzi o krytyczne - zdaniem burmistrza obraźliwe - komentarze...

RPK ma nowego prezesa. Został nim Adam Kwaśniak

Spółka Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Bochni ma od wczoraj nowego prezesa. Decyzją rady nadzorczej został nim Adam Kwaśniak. Jak...

Artykuły promocyjne

Bochnia. Czujnik jakości powietrza Airly zamontowano na os. Panorama

Deweloper wznoszący osiedle Panorama przy ul. Brzeźnickiej postanowił sfinansować zakup i utrzymanie czujnika jakości powietrza od firmy Airly. To szósty taki czujnik...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

styczeń, 2020

20,347FaniLubię
671ObserwującyObserwuj
505SubskrybującySubskrybuj
X