Bochnia. Wkrótce otwarcie bezpłatnego „parkingu” na kilkadziesiąt aut

-

Najpóźniej na początku przyszłego roku kierowcom zostanie udostępniony plac pomiędzy ul. Sądecką a ul. Kącik w Bochni, gdzie ostatnio wyburzono stary obiekt. Parkowanie w tym miejscu będzie bezpłatne.

Rozbiórka budynku przy ul. Sądeckiej 7 już się zakończyła, trwają prace przy utwardzaniu placu i zagospodarowaniu terenu. Na sfinalizowanie zadania wykonawca ma czas do Świąt Bożego Narodzenia.

Teren zostanie udostępniony w najbliższych dniach. Przypuszczam, że będzie to tuż po świętach, ale na pewno od nowego roku powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Gustaw Korta, zastępca burmistrza Bochni.

Na ok. 16-arowej działce zmieści się kilkadziesiąt pojazdów. Parkowanie będzie bezpłatne, mimo iż plac znajduje się w obszarze B Strefy Płatnego Parkowania.

Pobieranie opłaty jak na parkingach byłoby niezgodne z prawem. Nie jest to bowiem żaden parking, tylko utwardzony plac, który będzie dostępny dla mieszkańców. Dlatego pozostawianie samochodów w tym miejscu będzie bezpłatne – podkreślił Gustaw Korta.

Jak już informowaliśmy (link do tekstu TUTAJ) w przyszłości w tym miejscu ma powstać docelowy parking. Magistrat chce jednocześnie wykonać też trakt pieszo-rowerowy nad Babicą w kierunku ulicy Górskiej. Na razie nie ma sprecyzowanej daty rozpoczęcia inwestycji.

Jeżeli pojawią się możliwości zewnętrznego finansowania – przede wszystkim ścieżki pieszo-rowerowej to wtedy przystąpimy do tej inwestycji – przyznał Gustaw Korta.

Koszt obecnie prowadzonych prac to ok. 80 tys. zł. Wykonawcą są Bocheńskie Zakłady Usług Komunalnych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

kwiecień, 2023