R e k l a m a

RPK ma nowego prezesa. Został nim Adam Kwaśniak

-

Spółka Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Bochni ma od wczoraj nowego prezesa. Decyzją rady nadzorczej został nim Adam Kwaśniak.

Jak ustalił Bochnianin.pl, dotychczasowy prezes gminnej spółki Łukasz Kołcz złożył rezygnację 9 stycznia.

Informację o powołaniu nowego prezesa potwierdza zastępca wójta gminy Bochnia Ewelina Makowska. – Decyzja zapadła wczoraj na posiedzeniu rady nadzorczej. Poprzedni prezes jest radcą prawnym, prowadzi swoją kancelarię, postanowił realizować się zawodowo – wyjaśnia przyczyny rezygnacji dotychczasowego szefa RPK.

Adam Kwaśniak ma 50 lat. Był radnym małopolskiego sejmiku w latach 2006-2010 i 2014-2018, a w latach 2017-2018 także wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Przez lata związany był zawodowo z sektorem usług pomocy społecznej – był pracownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Pełnił też funkcje w Ochotniczych Hufcach Pracy – był zastępcą komendanta w Małopolskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Krakowie oraz doradcą Komendanta Głównego OHP w Warszawie.

Prywatnie to brat obecnego wójta gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka oraz działającego w polityce Czesława Kwaśniaka, który w niedawnych wyborach parlamentarnych był „1” na liście Konfederacji w naszym okręgu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia