Niepołomice. Posłowie skontrolują p.o. burmistrza

-

Posłowie Koalicji Obywatelskiej Aleksander Miszalski i Marek Sowa wybierają się w poniedziałek 3 lutego do Urzędu Miasta i Gminy w Niepołomicach, by przeprowadzić kontrolę decyzji wydawanych w ostatnich kilku tygodniach przez p.o. burmistrza. Ich zdaniem budzą one wiele wątpliwości.

Przypomnijmy: burmistrz Niepołomic Roman Ptak i jego zastępca Adam Twardowski, zostali zatrzymani przez CBA 3 grudnia na zlecenie katowickiej prokuratury. Samorządowcom przedstawiono zarzuty przekroczenia uprawnień, do których miało dojść podczas przetargu na budowę miejscowej szkoły podstawowej. Obu zawieszono w czynnościach służbowych, a w połowie grudnia premier mianował tymczasowego zarządcę gminy (zaproponowanego mu przez wojewodę) – 27-letniego Krystiana Zielińskiego.

Zarówno fakt zawieszenia burmistrza Ptaka, jak i osoba wskazanego p.o. burmistrza, od początku budzą emocje. Posłowie KO wskazują, że 27-latek ma małe doświadczenie samorządowe, a jego żona jest córką działacza PiS. Podejmowane przez niego decyzje uważają za upolitycznione: Krystian Zieliński odwołał bez podania przyczyny zawieszonego zastępcę burmistrza, powołał na pełnomocnika związanego z PiS Przemysława Bębna, a potem dokonał zmian we władzach gminnych wodociągów, szefem spółki czyniąc właśnie P. Bębna.

– Na podstawie art. 20. ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora udamy się do urzędu miasta i gminy Niepołomice, gdzie skontrolujemy wszystkie decyzje podejmowane przez pana Krystiana Zielińskiego od 18 grudnia do 31 stycznia – zapowiedział na piątkowym briefingu Marek Sowa.

Tymczasem Roman Ptak i Adam Twardowski czekają na wyznaczone na 12 lutego posiedzenie sądu, na którym rozpatrzone zostanie ich zażalenie na decyzję prokuratury o zawieszeniu ich w obowiązkach służbowych.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2022

X