Tenis: Antoni Kasperski został halowym mistrzem Polski do lat 12

-

Wspaniały występ Antka Kasperskiego w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 12 w Sobocie k/Poznania. Bochnianin zdobył złoty medal w deblu i dotarł do ćwierćfinału singla. W ten sposób bocheński szóstoklasista fantastycznie zakończył udany rok 2019.

W rozgrywkach deblowych nie miał sobie równych. W parze z Hubertem Plenkiewiczem z Radomia z kompletem zwycięstw triumfowali w całych zawodach.

Pierwszy mecz rozegrali z Maksymilianem Kwiatkowskim i Janem Urbańskim 6:1, 6:2. W kolejnym także poszło świetnie – wygrali z parą Antoni Sikora/Jan Skrzyński 6:1, 6:1.W półfinale stoczyli zacięty bój z Wiktorem Jeżem i Juliuszem Stańczykiem 7:5, 4:6, [10-2], a mecz o najwyższe trofeum rozegrali z duetem Jan Sadzik/Jakub Tryjański wygrywając 6:4, 6:3

Antek Kasperski (z prawej) z Hubertem Plenkiewiczem.

W turnieju singlowym nasz młody bochnianin zagrał z numerem 8. W pierwszej rundzie pokonał kwalifikanta Tadeusza Lamch 6:0, 6:0, w drugiej rundzie wygrał z Vincentem Fletcherem 6:1, 6:3. W ćwierćfinale musiał uznać wyższość przeciwnika i mecz zakończył się wynikiem 0: 6, 3:6 dla Juliusza Stańczyka.

Antek wystąpił także z powodzeniem w kilku, najwyższej rangi turniejach Polskiego Związku Tenisowego Skrzatów. W grudniu na zaproszenie Polskiego Związku Tenisowego wziął udział w prestiżowym turnieju SuperMasters PZT do lat 11 w Toruniu, w którym rywalizowało dziesięciu najlepszych zawodników w kraju. Zaprezentował się bardzo dobrze i w tak doborowej stawce zajął 7 miejsce. Wcześniej z sukcesami rywalizował w turniejach w Muszynie, Toruniu i Zabrzu.

Mistrzostwa Polski – Antek Kasperski drugi od lewej.

Antek to szóstoklasista uczęszczający do klasy pływackiej SP nr 1 w Bochni i obecnie zawodnik Klubu Tenisowego Błonia Kraków. Jest młodszym bratem Wojtka Kasperskiego, o którym czytaliście wielokrotnie na stronach naszego portalu, a który w swoim dorobku uzbierał już 21 medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2023