R e k l a m a

ArcelorMittal Poland ponownie uruchamia wielki piec w krakowskiej hucie

-

ArcelorMittal Poland poinformował w poniedziałek, że podjął decyzję o ponownym uruchomieniu części surowcowej krakowskiej huty, która została tymczasowo zatrzymana pod koniec listopada 2019 roku ze względu na pogarszające się wówczas warunki rynkowe.

Spółka ArcelorMittal Poland S.A. jest dostawcą wyrobów wsadowych dla bocheńskiego Stalproduktu – o tym czy decyzje giganta o wygaszeniu wielkiego pieca będą miały jakieś negatywne skutki dla największego pracodawcy w Bochni pisaliśmy w listopadzie – czytaj TUTAJ.

– Decyzja o ponownym uruchomieniu instalacji wynika z konieczności dostarczenia slabów (półproduktów) do huty ArcelorMittal w Gandawie w Belgii, gdzie rozpocznie się remont wielkiego pieca, a także z konieczności uzupełnienia strat produkcyjnych w zakładach ArcelorMittal Europe – przekazano 3 lutego w oficjalnym komunikacie ArcelorMittal Poland.

Firma zakłada, że ponowne uruchomienie wielkiego pieca i stalowni w Krakowie będzie miało miejsce w połowie marca, choć ostateczna data będzie zależała od czasu potrzebnego na przygotowania. 

Decyzję ArcelorMittal pochwaliła na twitterze minister rozwoju:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc