Niepołomice. Jest decyzja sądu w sprawie zawieszenia burmistrza

-

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód nie uwzględnił zażalenia na środek zapobiegawczy w postaci zakazu pełnienia funkcji, które złożyli burmistrz Niepołomic Roman Ptak i jego zastępca Adam Twardowski.

O postanowieniu sądu poinformował na Facebooku Roman Ptak:

– Niestety, jesteśmy dalej zawieszeni. Sąd Rejonowy Katowice Wschód nie uwzględnił naszego zażalenia na środek zapobiegawczy w postaci zakazu pełnienia funkcji. W uzasadnieniu sąd podniósł, że z uwagi na postawione zarzuty moglibyśmy wywierać wpływ na pracowników urzędu. Ponadto, że mimo społecznego poparcia wyrażonego w wyborach, argument taki według sądu nie ma znaczenia – relacjonuje zawieszony burmistrz Niepołomic.

– Dziękujemy za okazywane nam ostatnio wsparcie i pomoc. Dobro gminy zawsze było i będzie dla nas najważniejsze i będziemy go bronić w dalszym postępowaniu – zadeklarował Roman Ptak i dodał: – Co dalej? Poinformujemy w najbliższym czasie.

Przypomnijmy: burmistrz Niepołomic Roman Ptak i jego zastępca Adam Twardowski, zostali zatrzymani przez CBA 3 grudnia na zlecenie katowickiej prokuratury. Samorządowcom przedstawiono zarzuty przekroczenia uprawnień, do których miało dojść podczas przetargu na budowę miejscowej szkoły podstawowej. Obu zawieszono w czynnościach służbowych, a w połowie grudnia premier mianował tymczasowego zarządcę gminy (zaproponowanego mu przez wojewodę) – 27-letniego Krystiana Zielińskiego.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X