R e k l a m a

Koronawirus. Mieszkaniec Bochni apeluje do burmistrza w sprawie autobusów

-

Władze Bochni nie zdecydowały się na wprowadzenie darmowych przejazdów komunikacją miejską. Sąsiednie samorządy podjęły takie kroki by wyeliminować kontakt pasażerów z kierowcą (kupowanie biletów) i dzięki temu przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W tej sytuacji jeden z naszych Czytelników apeluje do pasażerów korzystających z autobusów BZK, by płacili wyliczoną kwotą i nie pobierali biletu.

Najrozsądniejszą decyzją byłoby wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej w tym okresie (przykład Brzesko i gmina Bochnia), dzięki czemu ograniczony zostanie kontakt z kierowcą autobusu! Kiedy osoba zakażona kupi bilet, kierowca może zarazić wszystkich pozostałych kupujących bilety – zwraca uwagę Czytelnik (nazwisko do wiadomości redakcji).

Mieszkaniec Bochni ma też inne propozycje: – Kolejnym ograniczeniem powinno być wyłączenie kursów w godzinach 9-13 i 17-21. Czyli rolą komunikacji będzie transport przede wszystkim dla osób dojeżdżających do pracy. Dobrym rozwiązaniem jest również wprowadzenie zasady – postój na każdym przystanku (nawet na żądanie), aby pasażer mógł swobodnie wsiadać i wysiadać z pojazdu bez kontaktu z poręczami, uchwytami i przyciskami.

Czytelnik zwraca uwagę: – Poza lakoniczną informacją o zmianie rozkładu, na próżno można szukać informacji czy autobusy są dezynfekowane i w jaki sposób. I podsumowuje: – Ze względu na wprowadzenie stanu epidemii apeluję do Burmistrza i Prezesa BZUK o ponowne zastanowienie się nad realnym problemem.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc