R e k l a m a

Wideokonferecja starosty z włodarzami gmin

-

Starosta Bocheński Adam Korta odbył wideokonferencję z wójtami i burmistrzami z terenu Powiatu Bocheńskiego. Dyskutowano o bieżącej sytuacji w Powiece Bocheńskim związanej z pandemią koronawirusa.

Jednym z omawianych tematów były zasady odbywania kwarantanny przez osoby, które wróciły z zagranicy lub które miały kontakt z zakażonymi osobami. Jak można zauważyć pomimo, że jeden z domowników odbywa kwarantannę, pozostali domownicy normalnie pracują, przemieszczają się i mogą być źródłem infekcji.

– Zwróciłem się z wnioskiem do Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, aby kwarantanną obejmować całe domy i mieszkania, a nie jedynie pojedyncze osoby. Pozwoli to zapewnić większe bezpieczeństwo – mówi starosta bocheński Adam Korta.

Dyskutowano również o możliwości wsparcia przedsiębiorców, którzy w wyniku epidemii znaleźli się w trudnej sytuacji. Wiele uwag od mieszkańców dotyczy funkcjonowania ośrodków zdrowia. Jak wynika z deklaracji samorządowców ośrodki będą się starały poszerzać zakres teleporad zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia.

Pojawiły się możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych, aby przetrwać tę trudną sytuację. – Przygotowujemy wniosek o wsparcie na zakup dodatkowych komputerów dla szkół i uczniów. Sprawdzamy aktualnie zapotrzebowanie. To rozwiązanie pomoże wesprzeć proces edukacji zdalnej – dodaje Adam Korta. O tym, że samorządy mogą skorzystać z takiej możliwości pisaliśmy TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc