R e k l a m a

Burmistrz Bochni zdecydował o ulgach dla przedsiębiorców na czas epidemii

-

W piątek Urząd Miasta Bochnia poinformował o pomocy dla przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Wśród udogodnień są ulgi w czynszach i podatkach.

W Urzędzie Miasta Bochnia można składać wnioski ws. odroczenia terminów płatności, rozłożenia płatności na raty lub umorzenia należności wynikających z tytułu oddania nieruchomości w najem lub dzierżawę za okres zagrożenia epidemicznego i epidemii koronawirusa.

Poinformowano również, że termin wnoszenia opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego i opłat rocznych z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości za 2020 rok został przedłużony do 30 czerwca 2020 r.

Potrzebne informacje znajdują się na stronie internetowej miasta. Bezpośredni link TUTAJ.

Dla ułatwienia jakie informacje powinny się w takim wniosku znaleźć publikujemy szereg dokumentów towarzyszących jednocześnie informując, iż dotychczas złożone wnioski są rozpatrywane, a w przypadkach ewentualnego braku niezbędnych danych, będziemy się zwracać do wnioskodawców o ich uzupełnienie – przekazał Andrzej Koprowski z Urzędu Miasta Bochnia.

Podobne rozwiązania stosowane są w innych samorządach. W środę pisaliśmy o tym, że z pobierania czynszów zrezygnowało Brzesko (link TUTAJ).

O wprowadzenie ulg dla przedsiębiorców w Bochni apelowali już radni klubu Bocheńska Wspólnota Samorządowa (Janusz Możdżeń, Damian Słonina i Jerzy Lysy). W czwartek publikowaliśmy ich – datowany na środę 8 kwietnia – apel, którego jeden z postulatów dotyczył właśnie ulg dla przedsiębiorców (z treścią apelu można zapoznać się TUTAJ).

Pytany przez nas w piątek o reakcję burmistrza Stefana Kolawińskiego na ten apel Andrzej Koprowski przyznał: „Pan burmistrz jeszcze pisma nie otrzymał” (odpowiedź wpłynęła pół godziny przed informacją o pomocy dla przedsiębiorców).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia