Łąkta Górna: Ks. Janusz Czajka odczytał przeprosiny. Wspomniał też o atakach na Kościół i jego osobę – WIDEO

-

„Z polecenia kurii biskupiej” ks. Janusz Czajka, proboszcz parafii w Łąkcie Górnej, odczytał dziś na zakończenie odprawianej mszy świętej oświadczenie, w którym zawarł przeprosiny za swoje słowa z kontrowersyjnej homilii sprzed tygodnia, w której kandydatów na urząd prezydenta nazywał „kłamcami” i „idiotami”, przekonując, że „są poza Kościołem”.

– Minionej niedzieli 10 maja podczas homilii nawiązującej do słów Chrystusa „Jestem drogą, prawdą, życiem” pozwoliłem sobie na odpowiedni komentarz odnoszący się do debaty prezydenckiej, która odbyła się dzień wcześniej. Niewłaściwe słowa padły w jednej części homilii, poruszającej kwestie prawdy i kłamstwa – rozpoczął dziś ks. Janusz Czajka.

– Przepraszam wszystkich, zwłaszcza moich parafian, osoby wymienione z nazwiska, za użycie obraźliwych, piętnujących wyrażeń. Nie powinny one nigdy paść, gdyż są one niezgodne z duchem dobrej nowiny, która adresowana jest do każdego człowieka. Naprawdę nie chciałem nikogo personalnie skrzywdzić, wykluczyć, czy uchybić czyjejś godności. Nie było też moją intencją uprawiać żadnej agitacji wyborczej – czytał z kartki proboszcz Czajka.

– Z bolesnego dla mnie wydarzenia, które stało się pretekstem do różnych ataków na Kościół, moją osobę, wyciągam lekcję, przyjmuję z pokorą, gdyż jestem chrystusowym kapłanem – zapewnił też duchowny.

Na koniec podkreślił: – Przepraszam serdecznie jeszcze raz wszystkich dotkniętych moją niestosowną wypowiedzią. Modlę się i proszę o modlitwę w intencji osób, które przez moje nierozważne słowa oraz całe to wydarzenie mogły poczuć się urażone bądź zgorszone.

Kliknij by posłuchać:

Zobacz też:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023