R e k l a m a

Koronawirus w Grobli. Nowe zakażenia to wyniki drugich testów

-

Jak już informowaliśmy w weekend potwierdzono kolejne zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w domu opieki w Grobli (gmina Drwinia). Zarząd placówki przekazał dziś, że nowe zakażenia u 50 podopiecznych ośrodka wykryto po ponownych testach przeprowadzonych w czwartek 23 lipca.

Ponowne testy przeprowadzono wśród 99 podopiecznych ośrodka. U 50 osób wynik testu był dodatni.

Pragniemy zaznaczyć, że było to drugie badanie tych osób, a pierwsze badanie dało wynik ujemny. Niemniej jednak zakładaliśmy, że bardzo prawdopodobne, że są to osoby zakażone, a wynik ujemny przy pierwszym teście wynikał z faktu, że badanie było przeprowadzane w pierwszych dniach od zakażenia, co uniemożliwiało wskazanie zakażenia poprzez test. Dlatego osoby te cały czas były i są izolowane. Ponieważ można przyjąć, że są to osoby zakażone w czasie zbliżonym do pierwszej grupy chorych, a zatem mamy nadzieję, że pomału wychodzą z choroby – poinformował zarząd Domu Opieki „Jestem” w Grobli.

Wcześniej potwierdzono zakażenie u 65 ze 165 podopiecznych. 23 podopiecznych przebywa w szpitalu, w tym jedna z powodów niezwiązanych z koronawirusem.

Ośrodek stale i blisko współpracuje ze wszystkimi służbami w tym Sanepidem oraz Szpitalem Uniwersyteckim, stosując się niezmienne do wszystkich wymogów i procedur – zapewniono w przesłanym do mediów komunikacie.

Ponadto zarząd placówki przekazał, że radzi sobie dzięki zaangażowaniu własnej kadry, dlatego nie jest konieczna pomoc wolontariuszy. – Jeśli natomiast chcieliby Państwo pomóc poprzez przekazanie środków ochrony osobistej – bardzo prosimy zostawiać je pod bramą nr 1 ośrodka, od strony kościoła. A my serdecznie dziękujemy Państwu za każdy gest wsparcia i okazane serce – dodano.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc