R e k l a m a

Sanepid o Pikniku nad Rabą: „Duże ryzyko epidemiczne”

-

Po opublikowaniu w Bochnianin.pl artykułu „Chodenice. Piknik nad Rabą w reżimie sanitarnym”, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przesłał do naszej redakcji komunikat, w którym informuje, że „nie wyrażał zgody i nie wydawał opinii dotyczącej zorganizowania imprezy”.

Wydarzenie w ośrodku TKKF „Raba” zaplanowane jest na niedzielę 9 sierpnia. Organizatorzy biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną, zapowiedzieli stosowne kroki: w imprezie na terenie ośrodka będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 499 osób, wszyscy będą musieli posiadać maseczki, a przed wejściem zostanie im zmierzona temperatura. Trzeba będzie także podać swoje imię i nazwisko wraz z numerem telefonu.

– Chcielibyśmy bardzo podziękować za fantastyczną współpracę w przygotowaniach a także przekazywaną nam wiedzę w jaki sposób tego typu wydarzenia przygotowywać bezpiecznie: – Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bochni, Komendzie Powiatowej Policji oraz Szpitalowi Powiatowemu w Bochni – podkreślili we wpisie na Facebooku organizatorzy.

Sanepid dystansuje się jednak od wydarzenia. Po publikacji artykułu, w przesłanym do Bochnianin.pl komunikacie zaznaczono, że sanepid „nie wyrażał zgody i nie wydawał opinii dotyczącej zorganizowania imprezy”. I dodano: – Organizowanie tak dużego zgromadzenia w obecnej sytuacji stanowi bardzo duże ryzyko epidemiczne dla społeczeństwa i może stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi.

Pismo, oprócz naszej redakcji, otrzymały także:
– Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny
– Starostwo Powiatowe w Bochni
– Urząd Miasta Bochnia
– Komenda Powiatowa Policji w Bochni
– SP ZOZ Szpital Powiatowy w Bochni.

AKTUALIZACJA:

Robert Dzieża, przedstawiciel organizatora, precyzuje, że „wydarzenie nie jest imprezą masową, w związku z czym nie wymagało uzyskania formalnej zgody sanepidu”. Zapewnia jednak, że osobiście był w kontakcie ze wszystkimi służbami konsultując kroki, które należy podjąć, aby impreza była bezpieczna. Stąd wzięła się lista zasad, o której pisaliśmy rano.

Zobacz też: Chodenice. Piknik nad Rabą w reżimie sanitarnym – zobacz zasady

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia