Lekkoatletyka. Oliwia Sowa Wicemistrzynią Polski U20 w biegu na 800 metrów – WIDEO

-

19-letnia Oliwia Sowa zdobyła srebrny medal w biegu na 800 m podczas odbywających się w miniony weekend w Radomiu lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20. To drugi duży sukces zawodniczki w tym sezonie.

Oliwia jest mieszkanką Brzeska, ale związana jest także z Bochnią – tu uczęszczała do I LO, tu także odbywa część treningów. Zawodniczka reprezentuje klub MLUKS Tarnów – jest wychowanką trenera Ryszarda Jasicza, a jej obecnym szkoleniowcem jest Halina Grech (pracuje z młodzieżą w I LO).

W eliminacjach Oliwia Sowa nie tylko wygrała swój bieg, ale i osiągnęła najlepszy rezultat (2:15.47 min), o dwie setne sekundy wyprzedzając Zuzannę Bronowską z Mazovii ProActiv Ciechanów. W finale uległa natomiast jedynie zawodniczce z Ciechanowa, kończąc zmagania z najlepszym w tym sezonie czasem 2:11.69 min.

Oliwia Sowa (pierwsza z lewej) ze srebrnym medalem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20 w biegu na 800 m.

To drugi w tym roku medal Mistrzostw Polski zdobyty przez Oliwię Sowę. W rozegranych w lutym w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski do lat 20, z wynikiem 2:15.55 min zajęła bowiem w biegu na 800 metrów trzecią pozycję. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zawodniczka jest chlubą dla miasta Brzeska, tym bardziej, że na co dzień zmaga się z trudnymi warunkami treningu. – Oprócz treningów w terenie i na hali w Sp nr 3 w Brzesku musi bowiem dojeżdżać na stadion do Bochni, dzięki przychylności władz MOSIRU Bochnia, aby zrobić w pełni zaplanowany trening w danym dniu, co jest nie lada wyczynem – relacjonują trenerzy. – Tym bardziej że w czasie epidemii COVID 19 warunki trenowania są utrudnione. Niejednokrotnie musieliśmy bardzo kombinować aby zrobić bezpieczny całościowy trening. Jednak dzięki samodyscyplinie i zaparciu zawodniczka daje radę. Jej praca nie poszła na marne co odpłaciło zdobytymi trofeami.

Oliwia od 2 lat objęta jest opieką szkoleniową PZLA jako Kadra Polski. Powołana na Mecz Międzynarodowy w Karpaczu gdzie startują najlepsi zawodnicy reprezentujący Polskę.

Żeby zobaczyć jak Oliwia Sowa zdobywa srebro w finałowym biegu na 800 metrów kliknijcie w poniższe wideo:

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

styczeń, 2021

23,549FaniLubię
882ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj
X