Bochnia. Urząd Zamówień Publicznych sprawdzi przetarg na „Rynek OD-NOWA”

-

Urząd Zamówień Publicznych zdecydował, że podejmie się sprawdzenia przetargu na prace rewitalizacyjne prowadzone w centrum Bochni (zadanie „Rynek OD-NOWA”). Najpierw ma być przeprowadzone postępowanie wyjaśniające, które poprzedzi ewentualną kontrolę – dowiedział się Bochnianin.pl.

Jak już informowaliśmy, kilkanaście tygodni temu komisja rewizyjna Rady Miasta Bochnia postanowiła wystąpić do Najwyższej Izby Kontroli oraz Urzędu Zamówień Publicznych o przeprowadzenie kontroli modernizacji centrum Bochni, prowadzonej w ramach inwestycji „Rynek OD-NOWA” (link do tekstu TUTAJ).

W sierpniu radni otrzymali odmowną decyzję z Najwyższej Izby Kontroli. Z uzasadnieniem można zapoznać się TUTAJ.

W czwartek podczas posiedzenia komisji rozwoju gospodarczego, budżetu i finansów przewodniczący rady miasta Bogdan Kosturkiewicz poinformował, że wpłynęła do niego odpowiedź z Urzędu Zamówień Publicznych. Instytucja ta zdecydowała, że zajmie się tym tematem.

– „Uprzejmie informuję, iż Prezes Urzędu Zamówień Publicznych podjął decyzję o wszczęciu, na podstawie art. 161 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (…), postępowania wyjaśniającego w sprawie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Rewitalizacja centrum miasta – „Rynek OD-NOWA”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020” – napisał Zbigniew Wiecha, dyrektor departamentu kontroli zamówień publicznych w Urzędzie Zamówień Publicznych.

Treść art. 161 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych:

„Wszczęcie kontroli może poprzedzać postępowanie wyjaśniające mające na celu ustalenie, czy zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia doszło do naruszenia przepisów ustawy, które mogło mieć wpływ na jego wynik”.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

luty, 2021

23,703FaniLubię
900ObserwującyObserwuj
1,150SubskrybującySubskrybuj
X