R e k l a m a

Bochnia. Konfederacja apeluje do radnych, by odrzucili projekt podwyżki podatków

-

Bocheński klub Konfederacji złożył na ręce przewodniczącego rady miasta apel, w którym prosi radnych o zrezygnowanie z planowanej podwyżki stawek podatku od nieruchomości. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się podczas czwartkowego posiedzenia Rady Miasta.

Na październikową sesję Rady Miasta Bochnia urzędnicy przygotowali projekt uchwały w sprawie zmiany stawek podatku od nieruchomości. Średnia zmiana to podwyżka o ok. 7 proc., ale dla niektórych kategorii jest to nawet 15,9 proc. i 18,2 proc. Szerzej na ten temat piszemy w Bochnianin.pl TUTAJ.

O rezygnację z przyjmowania tej uchwały apeluje Klub Konfederacji (nie ma reprezentacji w Radzie Miasta):

– Mając na uwadze to, iż wielu przedsiębiorców już ma znaczne problemy z prowadzeniem działalności gospodarczej, wynikające z obostrzeń w jej prowadzeniu oraz to, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć w jakim kierunku będzie postępować sytuacja, apelujemy o rozsądek i wycofanie się z projektu podnoszenia stawek podatku od nieruchomości – apelują w piśmie skierowanym do przewodniczącego rady Bogdana Kosturkiewicza. – Powstrzymanie się od podnoszenia już istniejących oraz nakładania nowych podatków i opłat, będzie w naszej ocenie najlepszą formą pomocy w dobie kryzysu, który już dziś wszyscy odczuwają – dodają.

Pełna treść pisma poniżej.


Bochnia, dn. 27.10.2020

Stanowisko Klubu Konfederacji Bochnia
w sprawie projektu uchwały Rady Miasta Bochnia
dotyczącego zmiany stawek podatku od nieruchomości

W imieniu Klubu Konfederacji Bochnia, apelujemy do członków Rady Miasta o zaniechanie wprowadzenia zmian stawek podatku od nieruchomości, przewidzianych w projekcie uchwały Rady Miasta Bochnia.

Stanowisko nasze wynika z głębokiego przekonania, iż w sytuacji kryzysowej, jakiej obecnie znajduje się nasz kraj, a która jest wynikiem działań Rządu związanych z COVID-19, podnoszenie stawek podatku od nieruchomości jest tym, co przyczyni się do jeszcze większej zapaści gospodarczej w naszym regionie i kraju oraz znacznie pogorszy już trudne warunki funkcjonowania nie tylko przedsiębiorców, ale i całych rodzin.

Mając na uwadze to, iż wielu przedsiębiorców już ma znaczne problemy z prowadzeniem działalności gospodarczej, wynikające z obostrzeń w jej prowadzeniu oraz to, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć w jakim kierunku będzie postępować sytuacja, apelujemy o rozsądek i wycofanie się z projektu podnoszenia stawek podatku od nieruchomości.

Takie samo zaniepokojenie budzi również los mieszkańców miasta Bochnia, którzy (tak jak pozostali obywatele RP) z wielką niepewnością patrzą w przyszłość, nie tylko w kwestiach zdrowia, ale i w kwestiach materialno-zawodowo-finansowych.

Liczymy na zdrowy rozsądek Radnych Miasta Bochnia i na to, że w tej trudnej sytuacji podejmą decyzję, która nie spowoduje kolejnych obciążeń w budżetach domowych mieszkańców oraz pomoże przetrwać ten ciężki czas przedsiębiorcom, również po to, aby ochronić dotychczasowe wpływy do budżetu miasta, które zapewniają działające w naszym mieście przedsiębiorstwa.

Powstrzymanie się od podnoszenia już istniejących oraz nakładania nowych podatków i opłat, będzie w naszej ocenie najlepszą formą pomocy w dobie kryzysu, który już dziś wszyscy odczuwają.

Z uszanowaniem
Marta Mrzygłód
(Lider Klubu Konfederacji Bochnia)
Edyta Marszałek-Wojciechowska
(Skarbnik – Partia KORWiN okręg nr 15)
Radosław Macoń
(Prezes – Partia KORWiN okręg nr 15)

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia