Stanisław Bukowiec: „Działalność Szpitala w Bochni nie jest zagrożona”

-

Nie ma żadnego projektu rządowego w sprawie ewentualnych zmian w nadzorze właścicielskim nad szpitalami w Polsce, a działalność szpitala w Bochni nie jest zagrożona – zapewnia w specjalnym oświadczeniu rozesłanym we wtorkowe południe do mediów poseł Stanisław Bukowiec.

„Nie ma żadnego projektu rządowego w sprawie ewentualnych zmian w nadzorze
właścicielskim nad szpitalami w Polsce, więc dyskusja w tym przedmiocie jest przedwczesna. Minister zdrowia przedstawił jedynie mediom swoją opinię w tej sprawie, opierając się na różnych doświadczeniach z okresu pandemii” – czytamy w przekazanym oświadczeniu.

„Ponieważ jednak pojawiły się nieprawdziwe informacje przepowiadające zamknięcie bocheńskiej placówki, chciałem wszystkich Mieszkańców uspokoić, iż działalność Szpitala w Bochni nie jest zagrożona” – podkreślił bocheński parlamentarzysta.

Stanisław Bukowiec dodał również: „Należę do grona osób, którym szczególnie zależy na funkcjonowaniu i rozwoju tejże placówki, co wielokrotnie udowodniłem w swej działalności publicznej. Jednocześnie apeluję do samorządowców o nieupolitycznianie tej sprawy.”

Co powiedział minister zdrowia?

Niepokój samorządowców wzbudziły wypowiedzi Adama Niedzielskiego z piątkowego wywiadu na antenie stacji TVN24. Szef resortu zdrowia zapytany o kwestię pomysłu „przejęcia szpitali” odpowiedział:

Tak, rzeczywiście pracujemy nad taką koncepcją. Oznaczałaby ona przejęcie własności nad szpitalami przez m.in. skarb państwa, chociaż jest kilka opcji, które są również analizowane, ale to jest pomysł najpoważniejszy – przyznał Adam Niedzielski i zaznaczył: – Myślę że pandemia bardzo dużo nas nauczyła, a szczególnie dała dużo doświadczeń i widać, że to rozproszone zarządzanie, rozproszenie zasobów, właścicieli, powoduje bałagan organizacyjny. Więcej o tym TUTAJ.

Obawy przed nacjonalizacją szpitali

Na słowa ministra zareagował m.in. starosta bocheński Adam Korta, który w rozmowie z Bochnianin.pl wyraził swoje obawy mówiąc m.in: – Nie wyobrażam sobie aby w wyniku jakichś odgórnych decyzji politycznych, podejmowanych przez polityków centralnego szczebla, Szpital Powiatowy w Bochni został zlikwidowany, a mieszkańcy zostali zmuszeni do korzystania z innych sąsiednich placówek. Cała rozmowa TUTAJ.

Dziś odbył się także konwent burmistrzów i wójtów powiatu bocheńskiego, na którym zgodzono się, że należy wyrazić sprzeciw wobec planowanych zmian właścicielskich. Jeszcze w tym tygodniu ma zostać uzgodnione wspólne stanowisko, które trafi m.in. do zespołu ds. restrukturyzacji szpitali. Więcej o tym TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

styczeń, 2021

23,492FaniLubię
882ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj
X