R e k l a m a

Rzezawa. Charytatywny kiermasz dla Marcelka przy Hotelu Kasztel – WIDEO

-

W niedzielę na parkingu przy Hotelu Kasztel w Rzezawie odbył się charytatywny kiermasz połączony z wystawą samochodów klasycznych, podczas którego organizatorzy zbierali datki na operację Marcela Kubali. Do puszek trafiło ponad 24 tys. złotych!

Chłopiec, urodzony jako wcześniak, cierpi na szereg schorzeń m.in. marskość wątroby, nadciśnienie wrotne, hypoplazję móżdżku i pnia mózgu, padaczkę… Operacji przeszczepu wątroby, która może uratować mu życie, podjęli się lekarze z Children’s Hospital of Chicago.

Koszt to aż 8 mln zł. Od miesiąca w szeroko zakrojonej akcji zbierane są pieniądze na pokrycie jej kosztów m.in. poprzez internetowe zrzutki, charytatywne koncerty i licytacje. Historia dwulatka poruszyła wielu, udało się zebrać już 4 mln zł (!). Przed tygodniem rodzina wyleciała do USA, mały pacjent przechodzi badania i być może wkrótce zza Atlantyku przyjdą dobre wiadomości. Tymczasem zbieranie funduszy trwa, także w powiecie bocheńskim.

Niedzielne wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem (sprzyjała pogoda). Organizatorzy poinformowali, że na szczytny cel udało się zebrać aż 24 tys. 248 złotych!

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia