Zatrzymano sprawców napadu na jubilera w Niepołomicach. Kolejny skok miał być w Bochni – WIDEO

-

Policjanci Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, we współpracy z kryminalnymi z Wieliczki ustalili i zatrzymali dwóch sprawców napadu na jubilera w Niepołomicach. Przestępcy planowali kolejny napad na jubilera tym razem w Bochni.

Do zdarzenia doszło 9 grudnia ubiegłego roku w Niepołomicach. Około godz. 9:15  do salonu jubilerskiego wszedł młody mężczyzna i udając zainteresowanie zakupem zegarka, zwabił sprzedawczynię w głąb salonu, do drugiego pomieszczenia, gdzie obezwładnił ją grożąc nożem. W ten sposób umożliwił drugiemu sprawcy swobodne wejście do sklepu oraz dostęp do biżuterii.

Mężczyźni zrabowali łącznie 7 palet z zawartością złotych łańcuszków o wartości około 350 tys. złotych, po czym wybiegli z budynku, odjeżdżając pojazdem marki Volvo.

Na miejscu błyskawicznie pojawili się policjanci. Grupa procesowa przeprowadziła oględziny zabezpieczając dużą liczbę śladów pozostawionych na miejscu zdarzenia przez napastników. Przesłuchano świadków napadu, a kryminalni po przeglądnięciu monitoringu, rozpoczęli typowania i prowadzili intensywne poszukiwania sprawców.

Do wsparcia działań wielickich policjantów włączyli się również funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Działania podjęte przez policjantów, m.in. sporządzenie portretów pamięciowych pozwoliły na wytypowanie osób mogących mieć związek ze sprawą.

3 marca podczas wspólnych działań policjantów z Wieliczki oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymano dwóch mężczyzn, 36- oraz 43-latka. Obaj zatrzymani są mieszkańcami Krakowa.

Policjanci ustalili, że sprawcy planowali kolejny napad, tym razem na jubilera w Bochni.

Podczas zatrzymania kryminalni zabezpieczyli pojazd, a także odzież, którą rabusie mieli na sobie w trakcie napadu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi im od 3 lat więzienia.

Wobec podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023