R e k l a m a

Polska 2050. „Będziemy zmieniać Polskę w powiecie bocheńskim”

-

Krzysztof Kołodziejczyk i Mirosław Chodur – samorządowcy z Wiśnicza, dołączyli do Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Na dzisiejszym briefingu prasowym przedstawiono też Paulinę Ziębę – liderkę powiatową organizacji na Bocheńszczyźnie. Partia zamierza budować struktury w regionie, by przygotowywać się do wyborów samorządowych i parlamentarnych.

Nowych działaczy Ruchu przedstawił Rafał Komarewicz (także samorządowiec – wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa). – To osoby, które posiadają nasze DNA, które chcą zmieniać Polskę – nie na kadencję, ale na pokolenia. Są to ludzie, dla których najważniejsze są problemy lokalnych społeczności, którzy chcą je rozwiązywać i robią to od lat – podkreślił. Dodał też: – Chcemy budować część polityczną naszego ruchu zbierając doświadczenia z różnych obszarów i czerpiąc te doświadczenia od różnych ludzi.

Paulina Zięba działa w Stowarzyszeniu Polska 2050. – Jest to serce naszego Ruchu, który skupia wolontariuszy pragnących działać dla lokalnych społeczności – wyjaśnił Komarewicz. Humanistka, z wykształcenia ukrainistka i europeistka. Z zawodu tłumaczka i nauczycielka. Więcej o niej pisaliśmy TUTAJ.

Krzysztof Kołodziejczyk – od lat zaangażowany w życie społeczne mieszkańców powiatu, jest przedsiębiorcą, to też były wieloletni radny powiatowy. Niedawno został wyróżniony nagrodą Amicus Hominum za działalność filantropijną (więcej o tym TUTAJ). – Cieszę się dołączam do ludzi chętnych do pracy, z pomysłem, energią oraz skutecznych w działaniu – mówił podczas dzisiejszego briefingu prasowego.

Mirosław Chodur – obecnie wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowy Wiśnicz. Jest współtwórcą i współinicjatorem powstania lokalnego komitetu wyborczego „Autostrada do Przyszłości”, który od dwóch kadencji ma większość w Radzie Miejskiej oraz z którego listy startowała sprawująca urząd burmistrza Nowego Wiśnicza Pani Małgorzata Więckowska. – Jest specjalistą w zakresie finansów gmin oraz procesów inwestycyjnych – podkreślał Komarewicz.

Ta trójka ma budować część polityczną Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni w powiecie bocheńskim. – Myślę, że to połączenie akcji społecznych oraz sprawczości działaczy samorządowych da nowe możliwości – mówiła Paulina Zięba. – Będziemy się nie oddalać, ale przybliżać do lokalnej społeczności i jej realnych problemów. Cieszę się, że łączą nas te same wartości, że mamy te same, spójne cele i będziemy razem krok po kroku zmieniać Polskę w powiecie bocheńskim.

Na zdjęciu: na pierwszym planie Paulina Zięba, bocheńska liderka Stowarzyszenia Polska 2050.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024