R e k l a m a

Antoni Kasperski laureatem konkursu „Małopolski Carolus”

-

Kilka dni temu Antoni Kasperski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni, odebrał w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie prestiżowy tytuł „Małopolskiego Carolusa” w dziedzinie sportu – „W zdrowym ciele zdrowy duch” .

To projekt realizowany przez Województwo Małopolskie oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Tytuł ustanowiony został w 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, w ramach którego najzdolniejsi uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych otrzymują nagrody pieniężne w wysokości 5000 zł.

O nagrodę ubiegało się ponad 200 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych w 5 kategoriach, w tym 79 w dziedzinie sportu. Antek Kasperski jako 1 z 10 w całym województwie otrzymał od Zarządu Województwa Małopolskiego tytuł Małopolskiego Carolusa w kategorii „Mens sana in corpore sano” i nagrodę w wysokości 5000 zł.

Podczas uroczystej gali byli obecni przedstawiciele władz Małopolski. Nagrody wręczali: marszałek sejmiku małopolskiego Iwona Gibas, prof. Jan Duda, a także wicekurator oświaty w Krakowie Halina Cimer. Gościem honorowym był Marek Piekarczyk, który wygłosił krótką mowę na temat rozwijania talentów przez młodych ludzi.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc