R e k l a m a

Bochnia. Ile zapłacimy za odbiór śmieci? Rozpisano przetarg na kolejny rok

-

Ostatniego dnia sierpnia bocheński magistrat rozpisał przetarg na odbiór odpadów komunalnych z posesji mieszkańców Bochni. Czy po raz kolejny czekają nas podwyżki stawek?

Galopujące ceny zagospodarowywania odpadów sprawiły, że przez ostatnie lata firmy odbierające śmieci gotowe są podpisywać umowy z samorządami jedynie na 1 rok – bo nie są pewne jak sytuacja na tzw. RIPOK-ach, gdzie wywożą śmieci, będzie wyglądać za 12 miesięcy i czy ich oferta po roku nie stanie się dla nich kamieniem u szyi. I rzeczywiście, od kilku sezonów koszty odbioru śmieci w RIPOK-ach są coraz wyższe, co ostatecznie przekłada się też na wzrost stawek koniecznych do zapłacenia przez mieszkańców.

Rozpisany właśnie przetarg wyłoni wykonawcę usługi na rok 2022. Oferenci mogą się zgłaszać przez cały wrzesień, otwarcie ofert zaplanowano na 1 października.

Miasto szacuje, że suma odpadów do odbioru od mieszkańców z nieruchomości w roku 2022 wyniesie ok. 8 tys. ton (tyle odebrano w 2020 roku).

Od 1 stycznia 2021 roku mieszkańcy Bochni płacą za odbiór śmieci według stawki 29,50 zł od osoby w przypadku segregowania odpadów, bez segregacji opłata jest dwa razy wyższa: 58 zł). Dlaczego akurat tyle? – czytaj TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc