Brzescy tancerze szóstą parą świata

-

Kolejny znaczący sukces odniosła brzeska para taneczna Stanisław Ojczyk i Nadia Grabka. Podczas rozegranych w miniony weekend w Radomiu Mistrzostw Świata reprezentanci Szkoły Tańca Thomas Dance dotarli do ścisłego finału, w którym zajęli szóste miejsce.

Młodzi brzescy tancerze udowodnili, że są aktualnie jedną z najlepszych par w kraju w kategorii wiekowej U14, a przy okazji potwierdzili, że potrafią rywalizować jak równy z równym w konfrontacji ze ścisłą czołówką krajową. Już samo dotarcie do finału światowego czempionatu to osiągnięcie, które dla wielu pozostaje tylko nieziszczalnym marzeniem.  

Podopieczni Doroty Thomas to aktualni mistrzowie i wicemistrzowie kraju. Oba medale wywalczyli w maju tego roku podczas rozegranych w Zabrzu Mistrzostw Polski – złoto w kombinacji składającej się z dziesięciu tańców, a srebro w konkursie tańców latynoamerykańskich. Przypomnijmy, że już w zeszłym roku zdobyli brązowy medal mistrzostw kraju w tańcach standardowych. Cały ubiegłoroczny sezon  ukończyli z dorobkiem siedmiu medali wytańczonych na prestiżowych turniejach rangi ogólnokrajowej – cztery razy zajmowali drugie miejsca, trzykrotnie trzecie. Mają też na koncie dwa złote medale Mistrzostw Okręgu Małopolskiego PTT w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Te dotychczasowe sukcesy sprawiły, że zasłużenie uważani są za najbardziej uniwersalną parę taneczną w Polsce.

Dorota Thomas, główna trenerka świeżo upieczonych finalistów Mistrzostw Świata, tak skomentowała to osiągnięcie na profilu FB: „Jestem z Was BARDZO DUMNA. Pięknie dziękuję Teamowi Thomas Dance oraz szkoleniowcom. Każdy z Was wniósł wiedzę i kawałek Siebie w sukces Stasia & Nadii. Jesteście WIELCY. Nie mogę zapomnieć o rodzicach. Bardzo gratuluję i dziękuję. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierali”.

Urząd Miejski w Brzesku wspiera bieżącą działalność Stowarzyszenia Miłośników Tańca Thomas Dance, które znajduje się na liście organizacji sportowych korzystających z rocznych dotacji burmistrza Brzeska na realizację zadań z zakresu „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”.

Fot. UM Brzesko / archiwum prywatne

źródłoUM Brzesko

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023