R e k l a m a

Radni powiatu zdecydują, czy ruszy procedura ws. wygaśnięcia mandatu radnego Józefa Mroczka

-

W czwartek podczas sesji radni powiatu bocheńskiego mają podjąć pierwszą decyzję w sprawie ewentualnego wygaszenia mandatu radnego Józefa Mroczka – dowiedział się Bochnianin.pl.

Jak już informowaliśmy do wojewody małopolskiego oraz przewodniczącej Rady Powiatu w Bochni został wysłany wniosek o wygaszenie mandatu radnego powiatowego Józefa Mroczka (klub Prawo i Sprawiedliwość). Wnioskodawca twierdzi, że radny mieszka poza powiatem bocheńskim, co jest podstawą do utraty prawa wybieralności, czyli w praktyce zakończenia sprawowania mandatu radnego (link do naszej publikacji TUTAJ).

W rozmowie z Bochnianin.pl przewodnicząca Rady Powiatu w Bochni Bernadetta Gąsiorek poinformowała, że wpłynęła już odpowiedź od wojewody małopolskiego, który wskazał, że rada powiatu powinna w ciągu dwóch tygodni podjąć działanie w tej sprawie. W przeciwnym razie radni narażą się na zarzut bezczynności.

Przewodnicząca rady zleciła wykonanie opinii prawnej, a w czwartek 28 października podczas sesji radni mają zdecydować o uruchomieniu procedury. Może to być np. powołanie komisji, która zbada gdzie faktycznie mieszka radny Józef Mroczek.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc