Strajk nauczycieli: W Bochni SP nr 4 wznawia zajęcia. Co w innych szkołach?

-

Na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Bochni pojawiła się w środę 10 kwietnia informacja, że w czwartek lekcje będą odbywać się już normalnie.

W poniedziałek „Czwórka” razem z pozostałymi bocheńskimi podstawówkami przyłączyła się ogólnopolskiego protestu i była placówką, w której strajkowała największa część załogi (90 proc. nauczycieli). Ale po trzech dniach wznawia zajęcia.

– Zapoznawszy się z decyzją Komitetu strajkowego, informuję Rodziców i uczniów, że w dniach 11 i 12 kwietnia 2019 r. szkoła wznawia zajęcia mimo kontynuacji strajku. Uczniowie przychodzą na lekcje według rozkładu zajęćpoinformowała dyrektor szkoły Barbara Krakowska.

Treść informacji rodzice przesyłają sobie sms-ami i poprzez komunikatory internetowe. Oto ona:

„KOMUNIKAT !!!
Zapoznawszy się z decyzją Komitetu strajkowego, informuję Rodziców i uczniów, że w dniach 11 i 12 kwietnia 2019 r. szkoła wznawia zajęcia mimo kontynuacji strajku.
Uczniowie przychodzą na lekcje według rozkładu zajęć.
Egzaminy klas ósmych odbędą się bez przeszkód.
Bochnia, 10 kwietnia 2019r.
Dyrektor szkoły – Barbara Krakowska”

Co z innymi szkołami?

Protest na pewno będzie kontynuowany w „Piątce”. Na stronie internetowej szkoły widnieje informacja:

„Biorąc pod uwagę decyzję Komitetu Strajkowego w szkole informuję, że strajk w dniu 11 kwietnia 2019 r. (tj. czwartek) będzie kontynuowany na dotychczasowych zasadach. Proszę Was, Drodzy Rodzice o zapewnienie dzieciom opieki w w/w dniu. Dyrektor szkoły Jerzy Sumara”.

„Jedynka” informuje tylko, że egzaminy gimnazjalne oraz ósmoklasistów są niezagrożone i odbędą się w zaplanowanych terminach.

Z kolei w „Dwójce” w czwartek 11 kwietnia będą zapewnione zajęcia dydaktyczne dla oddziałów przedszkolnych 0A i 0B oraz klas 1A, 1C, 2B, 4A, 4B.

Na stronie „Siódemki” informacja: „Szanowni Państwo! Rodzice i Prawni Opiekunowie naszych uczniów! 10, 11, 12, 15, 16, 17 kwietnia – dni wolne od zajęć dydaktycznych”.

AKTUALIZACJA:

Szkoła Podstawowa Nr 4 jednak strajkuje! Lekcji nie ma

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Drwinia. 300 tys. zł na walkę z komarami. Będą opryski z powietrza?

Plaga komarów w gminie Drwinia na północy powiatu bocheńskiego jest na tyle uciążliwa dla mieszkańców, że samorząd chce zabrać się za walkę...

Bochnia. IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski

14 czerwca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski o Puchar Burmistrza Miasta Bochnia. Do...

Rząd wesprze samorządy borykające się z plagą komarów po majowych podtopieniach

Gminy, które ucierpiały podczas majowych podtopień, otrzymają kolejne wsparcie ze strony rządu. Pomoc będzie dotyczyła tych jednostek samorządu z Małopolski, Podkarpacia...

Bochnia-Brzesko. Pieniądze dla jednostek OSP. Przekazano promesy

Już niebawem rozpoczną się prace modernizacyjne w kilku remizach OSP na terenie powiatów bocheńskiego i brzeskiego. W piątek Marta Malec-Lech z zarządu województwa...

Bochnia-Brzesko. Zmiany proboszczów w parafiach regionu

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje 21 nowym księżom proboszczom w diecezji tarnowskiej. Zmiany dotyczą m.in. 4 parafii na terenie powiatu bocheńskiego.

CO? GDZIE? KIEDY?

czerwiec, 2019

15cze(cze 15)13:0016(cze 16)15:00XXII Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli Bochnia

16cze12:0014:00Mirosław Orzechowski „Bochnia - portret miasta”

16cze16:0018:00Gra terenowa i akcja wymiany książek

Więcej wydarzeń
18,681FaniLubię
606ObserwującyObserwuj
X