Włodzimierz Bernacki o ustawie medialnej: „W mojej opinii decyzja pana prezydenta może być jedna”

-

– To jest decyzja pana prezydenta natomiast ważne jest abyśmy w tym kontekście mieli świadomość tego, że większość parlamentarna, sejmowa, uznała, że wszystkie podmioty na rynku medialnym w Polsce powinny być i funkcjonować wedle reguł i zasad właściwych nie tylko dla państwa polskiego, ale przede wszystkim dla Unii Europejskiej – mówił dziś na antenie Radia Kraków wiceminister edukacji i senator reprezentujący nasz okręg wyborczy Włodzimierz Bernacki (PiS).

– Ten obowiązek, czy rygor rejestrowania na terenie UE, ale również tej wysokości, czy zależności kapitałowej, te rozwiązania, które są w ustawie medialnej mają, charakter taki jak czy to w Niemczech, czy we Francji. Nawet te limity są niższe – przekonywał W. Bernacki.

– W mojej opinii decyzja pana prezydenta może być jedna. A więc zapewne pan prezydent ustawę podpisze – podsumował.

O zawetowanie ustawy apelowano podczas niedzielnych protestów organizowanych w całej Polsce, m.in. w Bochni: – Panie prezydencie, prosimy powstrzymać tę agresję reżimu Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski oraz tej grupy, która działa pod szyldem „Republikanie” – mówił Szymon Roch, działacz lokalnych struktur PO. Relacja z protestu – TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023