Antek Kasperski deblowym mistrzem Polski młodzików w halowym tenisie ziemnym!

-

Wielkim sukcesem zakończyły się dla Antka Kasperskiego Halowe Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików, które od 3 do 10 stycznia przeprowadzono w Centrum Tenisowym w Sobocie k/Poznania, z udziałem 128 utalentowanych zawodników i zawodniczek notowanych na listach Polskiego Związku Tenisowego. Młody bochnianin po raz kolejny potwierdził swoją deblową klasę i w parze z Hubertem Plenkiewiczem z Radomia wywalczył tytuł mistrza Polski do lat 14 w tenisie ziemnym.

Zwycięska para jak burza przebrnęła przez turniejową drabinkę. Najpierw pokonali duet Igor Piasek (AG Tenis Chorzowska w Radomiu) i Jakub Tryjański (UKT Winner Kraków) 6:4, 7:5. Następnie wygrali z Szymonem Karpińskim (FKT Astra Książnice) i Filipem Kiryłło (KT Warszawianka Warszawa) 6:2, 6:1.

Wtedy znaleźli się w półfinale mistrzostw, w którym zmierzyli się z turniejową „dwójką” – Tymonem Litwicem (STT Fakro Nowy Sącz) i Janem Sadzikiem (KT Błonia Kraków). Również tym razem nie dali szans przeciwnikom, choć mecz musieli rozstrzygnąć dopiero w super-tiebreaku 4:6, 7:5 [10:3].

Finał był prawdziwym popisem Antka i jego partnera, którzy w walce o złoto zmierzyli się z parą Aleksander Błuś (Park Tenisowy Olimpia Poznań)/Patryk Kowal (KT Błonia Kraków) i zakończyli mecz wynikiem 6:4, 6:2.

Należy wspomnieć, że Antek również w grze singlowej potwierdził swoją wysoką formę. Wygrywając dwa mecze dotarł do ćwierćfinału MP Młodzików, w którym uległ Aleksandrowi Błusiowi (Park Tenisowy Olimpia Poznań).


Zaraz po mistrzostwach Antek z Hubertem wyruszyli na kolejny turniej tenisowy. Za dobry występ i zdobycie tytułu mistrza gry deblowej chłopcy otrzymali od Polskiego Związku Tenisowego „dziką kartę” do Mistrzostw Polski Kadetów. Na kortach toruńskiego obiektu „Na skarpie” rozegrali dwie konfrontacje z tenisistami dwa lata starszymi od siebie. Zagrali na wysokim poziomie. Jednak pomimo, że tworzą dobrze funkcjonującą parę deblową (zdobyli złoty medal Halowych Mistrzostw Polski do lat 12) nie udało im się awansować do strefy medalowej.

Wyniki na MP Kadetów:

I runda: Antoni Kasperski (KT Błonia Kraków)/ Hubert Plenkiewicz (AG Tenis Chorzowska w Radomiu) – Tomasz Garbacz/Kacper Knitter ze Szczecińskiego Klubu Tenisowego Promasters 3:6, 7:5 [10:3].

Ćwierćfinał: Antoni Kasperski (KT Błonia Kraków)/ Hubert Plenkiewicz (AG Tenis Chorzowska w Radomiu) – Jakub Hrynkiewicz/Nikołajuk Przemysław z Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki 6(5):7, 3:6.

Bardzo się cieszę ze zwycięstwa i udanego otwarcia 2022 roku. Mam nadzieję, że będę się dobrze prezentował do końca roku, szczególnie, że już wkrótce skoncentruję się na występach w turniejach międzynarodowych TE U14 oraz w zawodach ogólnopolskich do lat 16. Kolejny tytuł halowego mistrza gry deblowej dodał mi pewności siebie i dodatkowo mnie ucieszył, ponieważ powtórzyłem sukces mojego starszego brata Wojtka, który w tej samej kategorii, na tych samych kortach zdobył ten sam tytuł co ja – przyznał Antek, uczeń klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni.

Antoni Kasperski obecnie jest członkiem kadry narodowej i znajduje się na 8. miejscu PZT w kategorii chłopców do lat 14. Na co dzień trenuje w Krakowie pod okiem trenerów tenisa ziemnego Mateusza Walaska oraz Tomasza Branieckiego. Zajęcia ogólnorozwojowe prowadzi Sebastian Serwiński (trener sekcji judo w MOSiR Bochnia) i Krzysztof Mirek (trener przygotowania motorycznego AWF Kraków). Za odnowę biologiczną odpowiada fizjoterapeuta Szczepan Mierzeński z Centrum Symetria Rehabilitacja i Korekcja w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023