R e k l a m a

Londyn-Borzęcin. Prokuratura liczy na przełom w sprawie wydania Polsce Czesława K.

-

– Tarnowska prokuratura liczy na przełom w sprawie wydania Polsce przez Wielką Brytanię Czesława K. z Borzęcina koło Brzeska – informuje dziś Radio Kraków. Prokuratura zawnioskowała o ekstradycję mężczyzny w związku ze śmiercią jego żony, Grażyny.

Stacja przypomina, że brytyjski sąd już 2 lata temu zgodził się na ekstradycję Czesława K. do Polski, ale ten się odwołał od tej decyzji i sprawa utknęła w miejscu „przez pandemię, Brexit, ale też wątpliwości Brytyjczyków co do praworządności w Polsce”.

W rozmowie z Radiem Kraków szef pionu śledczego Prokuratury Okręgowej w Tarnowie Marcin Michałowski podkreślił, że „jest dobry znak w tej sprawie, bo w grudniu sądy brytyjskie zgodziły się na wydanie Polsce dwóch innych mężczyzn”. Dodał także, że „z informacji ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że procedury mają przyspieszyć”.  Liczymy, że w tym roku sprawa Czesława K. zostanie ostatecznie rozpoznana przez sądy brytyjskie podsumował.


34-letnia kobieta zaginęła w tajemniczych okolicznościach na początku stycznia 2019 roku w rodzinnym Borzęcinie (powiat brzeski), gdzie przyleciała z Londynu – tam od dłuższego czasu żyła z mężem i synem. W ostatnim czasie w małżeństwie nie układało się najlepiej. W trakcie trwających wiele dni poszukiwań zaginionej, relacjonowanych przez media lokalne i ogólnopolskie, na jaw wychodziły kolejne szczegóły dotyczące rozpadającego się związku. 28 lutego 2019 roku ciało kobiety znaleziono w korycie rzeki Uszwica, niedaleko Borzęcina.

Kilka miesięcy później, w lipcu 2019 roku, Czesław K. został zatrzymany w Londynie przez miejscową policję na podstawie europejskiego nakazu aresztowania wydanego przez prowadzącą śledztwo Prokuraturę Okręgową w Tarnowie. Sprawa utknęła w miejscu, od śmierci kobiety mijają 3 lata, a okoliczności rodzinnej tragedii, która wstrząsnęła także angażującą się w poszukiwania lokalną społecznością, wciąż pozostają niewyjaśnione.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia