R e k l a m a

Małopolska. KOD zaprasza do „Obywatelskiej Kontroli Wyborów”

-

– W najbliższy piątek, na zaproszenie Komitetu Obrony Demokracji, spotkają się przedstawiciele małopolskich struktur prawie wszystkich partii opozycyjnych, aby rozmawiać o projekcie Obywatelskiej Kontroli Wyborów – poinformowała w przesłanym dziś komunikacie prasowym Ewelina Pytel, przewodnicząca małopolskiego KOD.

Cytowany w komunikacie Michał Leśniak, koordynator ogólnopolskiego projektu OKW, zwraca uwagę: – Monitorujemy wybory, jako obserwatorzy społeczni, już od 2018 roku. To ogromne przedsięwzięcie logistyczne, którego, jako organizacja społeczna, uczyliśmy się przez te lata. Chodzi nie tylko o zgromadzenie ogromnej liczby wolontariuszy, zorganizowanie dla nich fachowych szkoleń, ale też budowę systemu informatycznego, który umożliwi najwłaściwsze rozlokowanie obserwatorów w komisjach w całym kraju.

– Nie mamy pewności, co do daty najbliższych wyborów. Większość sejmowa PiS jest bardzo słaba. Musimy być gotowi na każdy scenariusz, więc już za kilka tygodni, wspólnie z partnerami, zaprezentujemy państwu szczegóły projektu i rozpoczniemy kampanię mobilizującą obywateli do udziału w obserwacji wyborów. Aby społeczna kontrola była skuteczna, musi być nas naprawdę dużo, aby była wiarygodna – podmiotów zaangażowanych powinno być możliwie wiele, z różnych stron sceny politycznej. Dlatego zapraszamy do współpracy zarówno wszystkie partie, jak i organizacje pozarządowe, dla których demokracja jest wartością, tak jak wartością są obierane nam stopniowo przez obecną władzę prawa obywatelskie – dodaje Ewelina Pytel.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia