R e k l a m a

Bochnia. Jest dotacja na remont ul. Kościuszki. Czy tym razem się uda?

-

Bochnia ma otrzymać 2,9 mln zł dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ul. Kościuszki (od Muzeum do Hali Targowej i skrzyżowania z ul. Kraszewskiego/ul. Trudna). Miasto kolejny raz przymierza się do tego zadania – kilka lat temu samorząd miał dostać pieniądze z tego samego źródła, na to samo zadanie, ale ostatecznie z nich zrezygnował. Czy teraz prace dojdą do skutku? Według szacunków dołożyć trzeba będzie 4 mln zł.

Na czerwono odcinek ul. Kościuszki, który ma być remontowany. W zakresie prac jest m.in. remont kanalizacji opadowej, wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, mała architektura, nowe nasadzenia zieleni, a także krawężniki i kostka granitowa na chodnikach.

Do przebudowy tego fragmentu ulicy Kościuszki Bochnia przymierzała się już w 2019 roku. Z Funduszu Dróg Samorządowych udało się wówczas uzyskać prawie 1,7 mln zł dotacji, samorząd planował dołożyć nawet 2,5 mln zł. Ale w dwóch kolejnych przetargach najtańsze oferty były znacznie wyższe (prawie 5 mln zł), więc ostatecznie z inwestycji oraz przyznanej dotacji zrezygnowano.

Teraz temat wraca, ale mimo że przyznana dotacja jest większa (2,9 mln zł), to „taniej” dla miasta nie będzie. Obecnie urzędnicy szacują, że koszt całkowity realizacji zadania to prawie 6,9 mln zł – zatem trzeba w budżecie znaleźć 4 mln zł.

W zakresie prac do zrealizowania na odcinku od Muzeum do hali targowej Gazaris jest m.in. remont kanalizacji opadowej, wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, mała architektura, nowe nasadzenia zieleni, a także krawężniki i kostka granitowa na chodnikach. Wykonawca będzie też zobowiązany do przeprowadzenia ratowniczych badań wykopaliskowych (850 m3 wykopów), a cała inwestycja musi być objęta nadzorem archeologicznym.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc