Parkowanie w Bochni. Będzie drożej? Zobacz propozycje nowych stawek

-

Zgodnie z zapowiedzią na marcową sesję Rady Miasta bocheńscy urzędnicy przygotowali skorygowane projekty uchwał w sprawie zmian w Strefie Płatnego Parkowania. Miesiąc temu proponowano wzrost opłaty za pierwszą godzinę parkowania z 1,50 zł do 2,50 zł, teraz wpisano podwyżkę o 0,50 zł, czyli do 2 zł.

W lutym urzędnicy przygotowali projekt uchwały, który rozszerza płatną strefę o ścisłe centrum miasta (dotychczasową strefę A) i zaproponowali podwyżkę opłat – o szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Na komisjach problemowych radni zgłosili jednak szereg uwag m.in. zmniejszenie podwyżek, czy rezygnację z płatnego parkowania na ul. Krakowskiej – można o tym przeczytać TUTAJ.

Podczas lutowej sesji Rady Miasta projekty uchwał (osobna uchwała dotyczy parkingów na terenach niebędących drogami publicznymi, czyli pl. Gazaris, pl. Pułaskiego i pl. Bolesława Wstydliwego) zostały wycofane z porządku obrad przez burmistrza Bochni Stefana Kolawińskiego.

Nowe projekty uchwał zawierają zmodyfikowane propozycje podniesienia opłat.

Aktualne propozycje stawek za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania w Bochni (w nawiasach obecnie obowiązujące stawki):

  • 30 min. – 0,50 zł (0,50 zł);
  • 1. godzina – 2 zł (1,50 zł);
  • 2. godzina – 2,40 zł (1,80 zł);
  • 3. godzina – 2,90 zł (2 zł);
  • 4. i każda kolejna godzina – 2 zł (1,50 zł);
  • abonament mieszkańca – miesięczny 10 zł (10 zł), półroczny 50 zł (50 zł), roczny 100 zł (100 zł);
  • abonament dwutygodniowy – 75 zł (75 zł);
  • abonament miesięczny – 150 zł (150 zł);
  • zastrzeżone miejsce postojowe – 300 zł (300 zł) miesięcznie 24/h.

Ponadto urzędnicy przychylili się do utrzymania kary za nieopłacenie parkowania na poziomie 50 zł (wcześniej proponowano 70 zł). Natomiast nie zrezygnowano z rozszerzenia strefy o część ul. Krakowskiej (od ul. Świętokrzyskiej do Zespołu Szkół nr 3) i nie wyrażono zgody na vacatio legis do końca roku (zmiany miałyby zacząć obowiązywać od 1 maja 2022 r.).

Teraz radni ponownie będą zajmowali się projektami uchwał na komisjach problemowych, a ewentualne głosowanie na sesji zaplanowanej na 31 marca.

Czytaj również:

Urzędnicy chcą zwiększenia opłat za parkowanie i powiększenia strefy
Projekt uchwały ws. zmian w Strefie Płatnego Parkowania do korekty?

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

listopad, 2022