Bochnia. Przebudowa ul. Partyzantów pod znakiem zapytania. Oferty w przetargu kosmicznie wysokie

-

Bocheński magistrat unieważnił przetarg na planowaną przebudowę ponad 1 km odcinka ulicy Partyzantów znajdującej się w przemysłowej części Bochni. Złożone przez firmy oferty przewyższają planowane w budżecie wydatki ponad dwukrotnie.

O szczegółach planowanych prac pisaliśmy w Bochnianin.pl TUTAJ.

Miasto zamierzało przeznaczyć na to zadanie 9 mln złotych (właśnie tyle dofinansowania ma otrzymać z rządowego programu Polski Ład – czytaj TUTAJ). Ale od czasu wnioskowania o dotację i ówczesnych szacunków kosztów przedsięwzięcia, ceny rynkowe materiałów i usług znacznie poszły w górę. W postępowaniu przetargowym wpłynęły 3 oferty – i wszystkie bardzo znacząco przekraczają zakładaną kwotę (to 18,2 mln, 19,9 mln oraz 25 mln złotych).

„Po analizie Zamawiający stwierdził, że nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej, ponieważ cena złożonej oferty przekracza znacznie możliwości finansowe Zamawiającego. W związku z tym (…) zachodzi konieczność unieważnienia postępowania” – poinformowano w komunikacie.

To kolejny sygnał źle wróżący planom inwestycyjnym na ten rok – przypomnijmy, że niedawno miasto musiało znaleźć dodatkowy 1 mln złotych, aby rozstrzygnąć przetarg na budowę nowego mostku na Babicy (czytaj TUTAJ). Zapisy wydatków majątkowych w uchwalonym w grudniu budżecie nie przystają do zmieniających się realiów, a finanse miasta nie są z gumy i wydaje się, że niektóre zadania mogą okazać się niemożliwe do realizacji.

Lista inwestycji na rok 2022 zapisanych w budżecie Bochni – TUTAJ.


W postępowaniu przetargowym na przebudowę ul. Partyzantów zostały złożone następujące oferty:

1. Firma Handlowo-Usługowa INSTBUD Stanisław Boguta Spółka Jawna
Nieznanowice 50, 32-420 Gdów,
o wartości 18 204 000,00 zł;

2. SARIVO Infrastruktura Sp. z o.o. ul. Christo Botewa 14, 30-798 Kraków,
o wartości 25 097 261,39 zł;

3. Konsorcjum firm:
1) PBC spółka z o.o., ul. Brodzińskiego 68, 32-700 Bochnia
2) BUDOWNICTWO I NIERUCHOMOŚCI Jakub Broszkiewicz, ul. Zalesie Dolne 10, 32-700 Bochnia
o wartości 19 921 681,67 zł

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022