Bochnia. Budowa mostku nad Babicą pochłonie 2,8 mln złotych. Wybrano wykonawcę

-

Magistrat rozstrzygnął przetarg na wykonanie robót przy wejściu do Parku Rodzinnego Uzbornia od strony stadionu MOSiR. Nowy mostek na potoku Babica wybuduje bocheńskie Konsorcjum Birkowscy (ten sam podmiot m.in. zbudował ostatni etap KN-2).

Mostek trzeba rozebrać i wybudować nowy, bo istniejący obiekt posiada niewystarczającą nośność, a jego stan techniczny grozi katastrofą budowlaną. Przedmiotem inwestycji będzie rozbiórka istniejącego mostu i budowa nowego obiektu mostowego wraz z przebudową dojazdów oraz remontem przyległych alejek.

Do rozpisanego przez magistrat przetargu zgłosiło się 6 firm. Na sfinansowanie zamówienia miasto zamierzało przeznaczyć kwotę 1,95 mln zł, ale to okazało się o wiele za mało – złożone oferty cenowe mieściły się przedziale 2,3 – 3,8 mln zł. Ostatecznie odrzucono najtańszą z nich m.in. ze względu na „rażąco niską cenę”, a wybrano drugą w kolejności, opiewającą na blisko 2,8 mln zł.

Będzie więc drożej od założeń o 45%. Miasto na sfinansowanie inwestycji ma otrzymać 1,9 mln zł dotacji z programu Polski Ład. Natomiast w zeszłym tygodniu radni przegłosowali zmiany w budżecie, dorzucając na inwestycję brakujące setki tysięcy złotych.

Zgodnie z zapisami przetargu, zlecenie powinno zostać zrealizowane do 20 listopada 2022 roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023