Bochnia. Laptopy i komputery dla potrzebujących uczniów – podsumowanie akcji

-

„Wyrusz w drogę. Nie zadowalaj się dyskutowaniem; nie czekaj, aby zrobić coś dobrego, na okazje, które może nigdy się nie pojawią” – takim cytatem z Jana Pawła II podsumowuje zbiórkę publiczną Komitetu Społecznego jej pomysłodawca Wojciech Pietras.

Celem akcji było zbieranie sprzętu komputerowego: komputery, laptopy, tablety, smartfony dla uczniów szkół z terenu Powiatu Bocheńskiego mających deficyt w posiadaniu takich urządzeń. W pierwszej fazie akcji podarowane urządzenia umożliwiały występującą wtedy naukę online, a obecnie służą przygotowaniu prezentacji, multimedialnych, dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych oraz dostępu do internetu i programów których tworzenia w domu wymaga nowoczesny proces edukacyjny.   

– Razem zebraliśmy 23 urządzenia (13 laptopów, 6 komputerów stacjonarnych, 3 tablety, 1 smartfon) Ostatnimi które powędrowały do młodzieży pod koniec trwania projektu są 3 nowe laptopy z dwuletnią gwarancją i oryginalnym systemem Windows 10 Pro. Fundatorem ostatniego podarowanego sprzętu jest mój wychowanek i kolega – przedsiębiorca Marcin Pałkowski właściciel firm: Cukiernia Słodka Bochnia i Swiss Recruiter – relacjonuje Wojciech Pietras. – W ostatnie dni trwania zbiórki publicznej ten nowoczesny sprzęt rozwieźliśmy z kolegami z Platformy Obywatelskiej Bochnia Mateuszem Waśniowskim i Wiesławem Kłusiem do nowych szczęśliwych właścicieli. Niech służy zdobywaniu wiedzy i wspiera oświaty kaganek w coraz szybciej rozwijającym się, nowoczesnym świecie gdzie posiadanie komputera staje się nieodzowne w efektywnym zdobywaniu wiedzy. Podarowane komputery na pewno poprawią komfort nauki uczennicom i uczniom które wzbogaciły się o ten nowoczesny sprzęt i ułatwią zdobycie wielu niezbędnych informacji i analiz oraz umożliwią dalsze zdobywanie wiedzy.

– Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom min. Mirosławowi Chodurowi oraz firmie TUX Komputer, którzy przekazali sprzęt lub pomogli w inny sposób aby wspomóc lokalną młodzież oraz wesprzeć naszą akcję – dodaje inicjator zbiórki.

Jak zapewniają organizatorzy akcji, stosowne sprawozdania ze przeprowadzonej zbiórki publicznej zostały wysłane do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. – Przed nami kolejne inicjatywy i pomysły które będą realizowane w nadchodzących miesiącach roku szkolnego – zapowiada Wojciech Pietras.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023